Satılık Tekneler

CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, Ataköy Mega Yat Marina’da başladı
28.09.2016 CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, Ataköy Mega Yat Marina’da başladı Dünyaca ünlü megayat, tekne ve yelkenlilerin yanında, sektöre ait tüm aksesuar ve ekipmanların sergilendiği “CNR Avrasya Boat Show Deniz FuarıAtaköy Mega Yat Marina’da ziyaretçilerine açıldı. 

300’ün üzerinde markanın katılımı ile gerçekleştirilen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, 2 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek. 

CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile DENTUR işbirliğinde düzenlenen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, 9 yıllık kara başarısının ardından, bu yıl ilk kez denizde gerçekleştiriliyor. 2016 yılının megayat, tekne, bot, yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin tüm aksesuar ve ekipmanların da vitrine çıkarıldığı fuarda, 4 bin liradan 30 milyon liraya kadar fiyat aralığındaki tekne yat ve yelkenliler deniz severlerin beğenisine sunuluyor.

Ataköy Mega Yat Marina'da 26 Eylül tarihinde özel konuklarını ağırlayan CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, 27 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında tüm ziyaretçilerine açık olacak. Fuarın VIP açılışı CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, DENTUR Başkanı Alparslan Sirkecioğlu, Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Okuyucu ve CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel’in katılımı ile yapıldı.

Açılışta konuşan Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Türkiye’de deniz kültürünün geliştirilerek istihdamın artırılması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi; “28 bin civarında olan tekne bağlama kapasitemizi, 2023 yılında 50 bin civarına ulaştırmayı hedefliyoruz. Gemi yat sektöründe istihdamın geliştirilmesi, ülkemiz ekonomisine yeni döviz kaynaklarının oluşturulması için yat sanayii, deniz turizmi, yat imalatı sektörü bu fuara katılmalı ve desteklemeli.” Şevli, yakın zamanda 5 bin civarında yatın Türk bayrağı ile taçlanacağını hatırlattı.

CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı-2

DENTUR Başkanı Alparslan Sirkecioğlu da amaçlarının, şubat ayında CNR EXPO Yeşilköy olarak karada düzenledikleri CNR Avrasya Boat Show Fuarı’nda olduğu gibi, denizde düzenledikleri fuarı da gelenekselleştirmek olduğunu söyledi. Sektörün yabancı bayrak sorununa da değinen Sirkecioğlu; “Bu konudaki çalışmalarımız ve önerilerimiz dikkate alındı. Uzun zamandır sektörün önünde tüm sorunların çözülecek olması ve teknelerde Türk bayrağı taşımanın avantajlı hale getirilecek olması bizi çok fazla sevindirdi” diye konuştu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Okuyucu ise, fuarın amatör denizciliğe sunacağı katkılar açısından önemine değindi. CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel de, kara başarısının denize taşınmasının heyecan verici olduğunu belirterek; “Birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan fuarımızı, denize indirerek gerek sektöre gerek ülke ekonomisine büyük katkılar sunmayı hedefliyoruz.” dedi

Trio, Karina, Turmarin, Princess, Deniz Yatçılık gibi firmalar ile Absolute, Fairline, Galeon, Prestige, Sea Ray, Numarine, Dufour Yatchs gibi dünya markalarının en iddialı motoryat ve yelkenlilerin sergilendiği fuarda, 32 metre uzunluğu ile Sanlorenzo, CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’nın en büyük teknesi olarak öne çıkıyor. Aralarında milyon dolarlık yat ve teknelerin de sergilendiği CNR Avrasya Boat Show'da, uygun bütçeli tekneler de ilgi görüyor.

Sanlorenzo

Bulgaristan, Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden ziyaretçinin gelmesinin beklendiği fuarda, yerli ve yabancı 35 bin ziyaretçi hedefleniyor. Megayattan katamarana kadar her türlü teknenin sergileneceği fuarda, amatör denizciler için de daha az bütçeyle sahip olunabilecek tekneler de yer alıyor.

21 metre boyuyla dikkat çeken Hanse 675, ileri teknolojiyi en yüksek standartlarla bir araya getirmesiyle tanınıyor. Almanya’da üretilen en büyük seri yat modeli olan 675, İstanbul sahillerinde boy gösterecek.

Hanse 675

Absolute STY serisinin 13.65 metre uzunluğundaki modeli 43 STY, Ataköy’de sergilenecek süperyatlar arasında. Markanın bu yeni modeli yüksek tavanlar ve rahat mekanları ile dikkat çekiyor.

Galeon 500 FLY

Galeon 500 FLY, geniş gövde camları, ana güverte ve alt güvertesi ile yolcularına aydınlık ve davetkar bir atmosfer vaat ediyor. 3 seçenekli süperyat, 16 metre boyunda.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.