Satılık Tekneler

Class1’de, Abu Dhabi’den Çifte Zafer
10.07.2015 Class1’de, Abu Dhabi’den Çifte Zafer
Pek çok sorun ile başlayan 2015 UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'nın, ilk ayağındaki her iki yarışı kazanan Team Abu Dhabi şampiyonanın ilk yarışlarına adını yazdırdı. Amerikalı pilotlar ile yarışan Team Abu Dhabi, Çarşamba günü yapılan ilk yarışta ilk iki sırayı kazanarak 2015 şampiyonasındaki iddiasını ortaya koydu. Perşembe günü yapılan yarışlarda ise Team Abu Dhabi yarışta dördüncü sıraları elde ettiler.

class 1- abu-dhabi

Offshore sporunun uluslararası yetkili federasyonu “Union Internationale Motonautique” kuralları çerçevesinde düzenlenen, 2015 Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'nın ilk gününü kazanan Team Abu Dhabi ekibinden, 6 numaralı teknede yarışan Amerikalı pilotlar Gary Ballough ve John Tomlinson, İtalya’nın Salerno kentindeki yarışı da birinci sırada tamamladı.

class 1- abu-dhabi-2

Team Abu Dhabi'nin her iki teknesi de, MTI katamaran Class1 sezon açılış yarışlarında başarılı bir performans gösterdiler. 2015 Dünya Offshore şampiyonasında lider durumda olan, Amerikalı pilotlar Gary Ballough ve John Tomlinson’un kullandıkları Amerikan yapımı MTI katamaran yarış teknelerinde, 850 HP gücünde Mercury Racing motorlar kullanılıyor. 

Abu Dhabi International Marine Sports Club adına şampiyonaya katılan ekip, 2015 Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'nın açılış yarışları “Grand Prix of Salerno” yarışlarının her ikisini de kazanarak, maksimum olan 40 puanı topladı ve şampiyonanın en büyük favorisi olarak gösterilmeye başlandı.

class 1- abu-dhabi-3

Team Abu Dhabi'nin şampiyonaya son anda katılan ikinci teknesinde ise, Birleşik Arap Emirlikleri'nden pilotlar Majid Al-Mansoori ve Rashid Al-Tayer yer aldılar. Çarşamba günü podyumun ikinci basamağına çıkma başarısı gösterten ikili, Perşembe günü ise yarışı dördüncü sırada tamamladılar. Şampiyona genel klasmanında ise, topladıkları 24 puan ile İtalyan ekip Fendi Racing/T-Bone Station ekibi ile toplamda aynı sırayı paylaşıyorlar.
2014 yılının şampiyonları Victory Team ekibinden Arif Saif Al-Zafeen ve Nadir bin Hendi, Class1 yarışlarının efsane isimleri. Ancak, 2015 sezonuna başarılı bir başlangıç yapamadılar. Çarşamba günü yapılan yarışı ancak beşinci sırada tamamladıktan sonra, Perşembe günü sabahında yapılan sıralama turlarında dördüncülüğü elde ettiler. Class1 şampiyonluğunu uzun yıllardır kimseye kaptırmayan ve bu yıl da unvanlarını korumak isteyen ikili, Perşembe günü yarışında başarılı bir çıkış yaparak yarışı ikinci sırada tamamladılar.

victory-team

Team Abu Dhabi ekibinin sözcüsü Salem Al-Remeithi, yarış sonrasındaki açıklamasında; “Şampiyonaya iki yarış kazanarak başlamamış olmamızdan dolayı, bizim için harika bir hafta olduğunu söyleyebilirim. Tüm ekip olarak bu başarıya odaklanmıştık ve gerçekten 2015 UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'nı kazanacağımıza inanıyoruz. 2015 şampiyonada daha çok yarış olabilirdi, şampiyona daha erken başlayabilirdi ama biz ileriye bakıyoruz. İyi bir başlangıç yaptık, bundan sonraki yarışları da kazanarak, hedefimize ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Fendi Racing takımının T-Bone Station katamaranında yarışan İtalyan pilot  Giovanni Carpitella ve İngiliz pilot Miles Jennings, Perşembe günü yapılan yarışı üçüncü sırada tamamladılar. İkili Çarşamba günü yapılan yarışta, son tura ikinci sırada girdikten sonra yaşadıkları motor arızası nedeniyle, yarışı üçüncü sırada bitirerek podyumun ikincilik basamağını kaybetmişlerdi.

class 1- abu-dhabi-4

2014 UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonası'nı Türk Pilot Uğur Işık ile birlikte yarışan Christian Zaborowski ikinci sırada tamamlamıştı. 2015 şampiyonasında Uğur Işık’ın yerine geçen İsveçli çaylak pilot Niclas Johansson ile yarışan Zabo takımı, geçen yılın başarılarından uzak bir sezon başlangıcı yaptı. Perşembe günü yarışa beşinci sırada başlayan ekip, yine yarışı beşinci sırada tamamladı. Energima Zabo Racing ekibi, Çarşamba günü de yarışı dördüncü sırada bitirmişti.

2015 UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonası, İtalya’nın Terracina kentinde yeniden start alacağı Ekim ayına kadar uzun bir ara veriyor.
 
www.class-1.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder