Satılık Tekneler

Christopher Seymour Design’dan, Y146 Yelkenli
11.05.2016 Christopher Seymour Design’dan, Y146 Yelkenli
Tasarım şirketi Christopher Seymour Design, ilk yelkenli yatını tasarladı ve kendi internet sitesinde diğer tasarımlarla birlikte paylaştı. Y146, 44 metre boyundaki konsept, yarış ve gezi amaçlı bir yelkenli süperyat. Tek kişi tarafından kullanılabilirliği ile dikkat çeken süperyat, Christopher Seymour’un geçtiğimiz Mart ayında basına tanıttığı Sunset Heaven isimli bir başka konsept tasarımının ardından açıklandı. Firmanın kurucusu olan Christopher Seymour, Y146 ile meşgul olduğu dönemde aynı zamanda 75 metrelik bir başka tasarımla da uğraştığını belirtti. 

 Y146-YELKENLİ  Y146-YELKENLİ-2
 
Özelliklerinin henüz fazla detaylandırılmadığı yelkenli konseptinin, 12 kişilik misafir ağırlama kapasitesi olduğu belirtildi. Yelkenlinin alt güvertesinde iki adet VIP suit bulunuyor. VIP suitlerden bir tanesi direğin önünde yer alırken, diğeri misafir kamaralarıyla birlikte gövdenin kıç tarafına doğru konumlanıyor. Süperyatta konaklayabilen mürettebat kapasitesi ise 6 kişi. Yelkenli süperyat Y146’nın dikkat çekici unsurlarından bir tanesi de, ana salonun cam tavanlı yapısı. Dışarıda ne denli hava koşulları hakim olursa olsun, manzaranın keyfini çıkararak salonda vakit geçirmek mümkün. Bu camda aynı zamanda tekne sürati, rüzgar yönü, rota açısı gibi seyir verileri HUD özelliği ile misafirlere yansıtılıyor. 

 Y146-YELKENLİ-3  Y146-YELKENLİ-4

 Y146 yelkenlisinin geniş eni sayesinde, üst güvertesinde oldukça büyük yaşam alanları mevcut. Tüm bu açık alanlara ek olarak, kıçındaki açılabilen platform sayesinde misafirler denize rahatlıkla erişebiliyor. Servis teknesi garajı da yine süperyatın kıç tarafında konumlanıyor. 
 
Oldukça hafif olarak tasarlanan gövdesiyle Y146, karbon ve Kevlar malzemeden üretilmek üzere tasarlandı. Canting keel özelliğindeki 4,5 metrelik salması ile, yelkenlerin ortaya çıkarabildiği gücü maksimum düzeyde kullanan yelkenli, oldukça yüksek süratlere erişebiliyor. Daha fazla performans arayan alıcılar için isteğe göre 5,5 metrelik salma da yelkenliye monte edilebiliyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.