Satılık Tekneler

Charley Destek Gemisi
09.01.2017 Charley Destek Gemisi Echo Yachts, destek gemisi olarak hizmet verecek katamaranını denize indirdikten sonra deniz testlerine başladı. Avustralyalı tersane, 51 metre uzunluğundaki süperyat destek gemisine Charley isminin verildiğini duyurdu.

Charley Destek Gemisi

Çift gövdeli yatın gölgesi olarak hizmet verecek olan Charley, halen Echo Yachts’ın Henderson tesislerinde üretilmekte olan 84 metre uzunluğundaki White Rabbit isimli trimaran yata hizmet edecek. 

Charley, destek gemisi olarak adlandırılmasına rağmen katamaranda, ana gemide konaklayan konukları eğlendirmek için bir çok seçenek sunuluyor. Bunları; korunaklı bir gözlem güvertesi, dairesel bir masa etrafında 8 kişinin oturabileceği, gerek yemek gerekse toplantı için kullanılabilecek bir salon ile beraber, televizyon ve piyanosu da bulunan bir dinlenme salonu şeklinde özetleyebiliriz.

Charley Destek Gemisi.

Hizmet teknelerinin garajı pek çok RIB konulabilecek şekilde oldukça geniş ve üst güvertede, kaptan köşkünün ardında teknenin merkezinde konumlandırılmış. Ayrıca Charley'nin kıç güvertesindeki büyük platformda, Vicky adı verilen özel yapım bir katamaran da bulunuyor. Charley destek gemisinin toplamda, 11 deniz aracı kadar küçük bir filo taşıyabileceği açıklanıyor.

Katamaran Charley, oldukça geniş sayılabilecek şekilde 14 metre eninde ve 3 kamarasında 5 konuk ağırlayabilecek. Bunun dışında, gerek destek gemisi gerekse ana süperyatta hizmet verecek toplam 12 kişilik mürettebat için odalar bulunuyor. 3 güverteli katamaranın projeleri, Yeni Zelanda merkezli LOMOcean Design stüdyo tarafından çizilmiş. Stüdyo destek gemisinin gemi inşa projelerini, iç ve dış mekanlarının tasarımını üstlenmiş.

Charley Destek Gemisi..

Charley destek gemisi, gücünü 2.700 beygirlik Cummins QSK60 motorlarından alacak. Toplam 60.000 litre yakıt kapasitesi ise, 16 knot hızda maksimum 3.000 deniz mili menzile erişebileceği anlamına geliyor.

2016 yılının son günlerinde denize indirilen ve kısa bir süre sonra Avustralya’nın Perth kentinde yapılan deniz testlerinin sonuna gelineceğine inanılan katamaran destek gemisi sahibine teslim edilecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.