Satılık Tekneler

CFM-BAYK Kış Trofesi’nde 5. Ayak tamamlandı
14.04.2015 CFM-BAYK Kış Trofesi’nde 5. Ayak tamamlandı
Türkiye’nin en uzun soluklu kış trofesi, BAYK Kış Trofesi, CFM Soğutma ve Otomasyon sistemleri sponsorluğunda devam ediyor. Geçtiğimiz haftasonu Bodrum’un güneşinde yelkencileri buluşturan organizasyona, esen fırtına damgasını vurdu. Sert rüzgar yüzünden cumartesi günü yarış yapılmadı. Pazar günü ise IRC A sınıfları iki adet şamandıra yarışı yaptı, CFM teknesi, Toka Yelken Ekibi ile haftasonunun birincisi oldu.

CFM-BAYK Kış Trofesi’nde 5. Ayak tamamlandı

Bayk Kış Trofesi 5. Ayak yarışlarının ilk günü, Bodrum Marina açıklarında esen 35 knot rüzgar sebebiyle yapılamadı. Saat 1’e kadar havanın düşmesini bekleyen komite, en sonunda yarış yapılmaması kararını açıkladı. Pazar günü rüzgar, hava raporlarının verdiğinden fazla esti. Sabah saatlerinde 25 knot üzeri esen rüzgarın yine düşmesi beklendi. Saat 13.00’e ertelenen ilk start saati, komitenin parkuru kurmasıyla sabah brifinginde konuşulduğu gibi gerçekleşti. 

CFM-BAYK Kış Trofesi’nde 5. Ayak tamamlandı-1

IRC A sınıfları, coğrafi rotalı yarış verilen IRC B sınıflarından sonra start etti. Startın hemen ardından yine 25 knot’ların üzerine çıkan hava sebebiyle, IRC B sınıfları için yarış abandone edildi. IRC A sınıfları ise iki adet şamandıra yarışı gerçekleştirdi. Her iki yarışta da CFM, BSC-Farr Away ve Arkas-Flying Box’ın verdiği mücadele ilgi odağı oldu. Her iki yarışıı da kazanan Toka Yelken Ekibi’nin yarıştığı CFM teknesi, Arkas ile ilk yarışta ard arda finişe girdi. İlk yarışın üçüncüsü, Hasip Gençer dümenciliğindeki Team Özonur’un yarıştığı BSC-Farr Away teknesi oldu. İkinci yarışta ise ön tarafta oldukça yakın mücadeleler yaşandı. Yarışın büyük bölümünü önde götüren BSC-Farr Away, son bölümde geriye düştü ve düzeltilmiş zamanda ikinci oldu. Yarışın galibi CFM olurken, Arkas beşinci sırada kaldı. 

CFM-BAYK Kış Trofesi’nde 5. Ayak tamamlandı

Bu sonuçlarla IRC A-0 sınıfında CFM haftasonunun galibi oldu. BSC-Farr Away ikinci, Arkas-Flying Box üçüncü oldu.

5. Ayağın IRC A-1 sınıfı galibi Define teknesi oldu. IRC A-2 ve A-3 sınıflarında sırasıyla Palmarina Sailing-İzmir Yelken ve CMS Dönence tekneleri birinci oldular. 
 

Efe Sezik
Fotoğraflar: Ayşegül Torun


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder