Satılık Tekneler

CFM-BAYK Kış Trofesi 4. Ayak sona erdi
24.03.2015 CFM-BAYK Kış Trofesi 4. Ayak sona erdi
21-22 Mart tarihleri arasında gerçekleşen CFM-BAYK Kış Trofesi’nin 4. Ayak yarışları, 54 teknenin katılımı ile gerçekleşti. IRC A, IRC B ve Destek sınıflarında yarışan yatlar, bu sezon ilk defa bir haftasonunda 3 yarış tamamlayabildi. 

CFM-BAYK Kış Trofesi 4. Ayak sona erdi

Yarışların her iki gününde de orsa-pupa rotalı şamandıra yarışları yapıldı. İlk gün yaklaşık 40 knot’ları bulan rüzgar sebebiyle filo denize öğleden sonra çıkabildi. IRC A-0 sınıfında MAT 1180 tipi CFM teknesi birinci oldu. CFM’ye çok yakın bir hafta geçiren Farr Away ikinci, Ameera Turbo üçüncü oldu.

Yarışların her iki gününde de orsa-pupa rotalı şamandıra yarışları yapıldı. İlk gün yaklaşık 40 knot’ları bulan rüzgar sebebiyle filo denize öğleden sonra çıkabildi. IRC A-0 sınıfında MAT 1180 tipi CFM teknesi birinci oldu. CFM’ye çok yakın bir hafta geçiren Farr Away ikinci, Ameera Turbo üçüncü oldu.-3

BAYK Kış Trofesi 4. Ayak yarışları Cumartesi günü beklenenin çok üzerinde esen rüzgar sebebiyle sabah saatlerinde tehir edildi. Daha sonra havanın 20 hatta 15 knot civarlarına düşmesiyle, ekipler komite tarafından parkura çağırıldı ve orsa-pupa rotalı şamandıra yarışı yapıldı. Hayli dönen rüzgar ve Arkas-Flying Box ile IRC A-3 sınıfından İskorpit teknelerinin direk direğe çarpışması yarışa damgasını vurdu. Kazada kimseye birşey olmaması herkesi sevindirirken, tamirlerini tamamlayan tekneler ertesi gün parkura yeniden çıktılar. BAYK Kış Trofesi'nde first finish’i CFM teknesi verdi. Hemen arkasından gelen, Hasip Gençer dümenciliğindeki Farr Away ekibi oldu. Farrfara ise IRC A-0’ın üçüncüsü olarak yarışı bitirdi. 

CFM-BAYK Kış Trofesi 4. Ayak sona erdi-1

BAYK Kış Trofesi 4. ayak yarışlarının ikinci gününde ise iki adet şamandıra yarışı yapıldı. Yaklaşık 90 dereceye kadar dönen rüzgar, ilk yarışta parkurun ‘orsa-pupa’ rotasından eser bırakmadı. Yarışan ekipler ‘apaza’ dönüşen parkur için komiteye itiraz etti. İkinci yarışta parkur nispeten düzeltildi. İlk yarışta Arkas birinci olurken CFM ile Farr Away finişe saniye farkla girdi, CFM ikinci oldu. Günün son yarışını ise finiş hattını ilk geçen tekne Farr Away kazandı.

CFM-BAYK Kış Trofesi 4. Ayak sona erdi-2

Bu sonuçlarla haftasonu BAYK Kış Trofesi 4.ayağın IRC A ve IRC B sınıflarının ilk üçleri şöyle sıralandı:

IRC A-O
1 CFM – CEM ÖZDEMİR – TOKA YELKEN EKİBİ
2 FARRAWAY- HASİP GENÇER
3 AMEERA TURBO – EMİR İÇGÖREN

IRC A-1
1 DEFİNE – SELİM KAKIŞ
2 DERE CONSTRUCTION-ANYWAY-BORA TURAN
3 ŞEF-HEDEF YELKEN – HÜSEYİN LEVENT ÖZGEN

IRC A-2
1 MATADOR-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK
2 PALMARİNA-İZMİR YELKEN – HASAN KAAN ÖZGÖNENÇ
3 AURORA X – ÖMER DİRİM

IRC A-3
1 CMS DÖNENCE-ÖZGÜR İNAM
2 İSKORPİT-UK SAİLS – BÜLENT ÇELİK
3 YEDİÇERİLER – FEYYAZ ÜNAL

IRC B-1
1 LADY DENİZ – OSMAN YİĞİT
2 JOY DENİZ CADILARI – YASEMİN AKYIL
3 ZAGUN – ZAFER GÜNEL

IRC B-2
1 MİHO-MURAT OKAY
2 ICEBERK-ICE YAHCTING – MEHMET ŞÜKRÜ YILMAZ
3 FIRST – MUSTAFA HİLMİ ÖZGÜVEN

DESTEK SINIFI:
1.CHE GUEVARA – ÇETİN ÖNDER

Efe Sezik
Fotoğraflar: Ayşegül Torun


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.