Satılık Tekneler

CFM BAYK Kış Trofesi 2017 Sezonunu Açtı
17.01.2017 CFM BAYK Kış Trofesi 2017 Sezonunu Açtı 2017 CFM BAYK Kış Trofesi, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen iki yarış ile yeni sezonun startını verdi. CFM Soğutma ve Otomasyon Sistemleri ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, her yıl olduğu gibi Milta Bodrum Marina ev sahipliğinde açılışını gerçekleştirdi. Yarışan yatların 2017 reytinglerinin açıklanmaması sebebiyle, handikaplı sistemde sonuçlar belli olmadı. İzmir’de yapılan Jason Ker tasarımı yeni Ker 41 tipi Anything isimli yata ilgi büyüktü. Anything, yapılan her iki yarışta da first finish vererek dikkatleri üzerine çekti. 

2017 CFM BAYK Kış Trofesi

Cumartesi-pazar planlanan yarışların ilk gününde, ilk start saat 15.55’de verilebildi. Günün ilk bölümünde sert esen rüzgar sebebiyle, ertelenen start saatiyle ekipler karada bekledi. IRC A ve B gruplarına ayrılan 48 tekne, iki farklı rotada coğrafi yarış yaptı. Yarış boyunca 20 knot üzeri esen rüzgar ve yüksek dalgalar, yelkencileri açılış yarışında hayli zorladı. Dere Construction - Anything finiş hattını ilk sırada geçti. Ardından Arkas - Flying Box ve Renault - Farr Away tekneleri geldi. 

2017 CFM BAYK Kış Trofesi.

Hafta sonunun son yarışı için pazar sabahı coğrafi rotada start alan ekipler, ada boğazından çıkamadan biten rüzgar ile adeta ‘süründü’. IRC B grubundan sonra start alan IRC A gurubu için komite, abandone kararı verdi ve tekneleri Bodrum Limanı açığına çağırdı. IRC B sınıfları, tazeleyen rüzgarla coğrafi rotalı yarışlarına devam etti ve komite IRC A sınıfları için sosis rotalı şamandıra yarışı düzenledi. IRC B sınıfları için rota kısaltması uygulandı. IRC A sınıfları ise, sosis rotalı şamandıra yarışlarını hafif-orta esen rüzgar eşliğinde tamamladı. 

IRC A sınıfında finiş hattını yine Dere Construction - Anything teknesi ilk sırada geçti. Bu kez arkasından 1 dakika farkla Team Özonur’un yarıştığı Renault - Farr Away geldi. Üçüncü finiş ise Arkas - Flying Box’ın oldu. 

Toplam 7 ayaktan oluşan BAYK Kış Trofesi’nin ikinci ayak yarışları, 4 - 5 şubat tarihlerinde gerçekleşecek. 

1. Yarış Sonuçları: için TIKLAYINIZ

2. Yarış Sonuçları: için TIKLAYINIZ


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder