Satılık Tekneler

CFM – BAYK Kış Trofesi’nde 6. ayak tamamlandı
04.05.2015 CFM – BAYK Kış Trofesi’nde 6. ayak tamamlandı
CFM sponsorluğunda yarışılan 2015 BAYK Kış Trofesi’nin 6. ayağı tamamlandı. Özellikle Cumartesi günü hava raporları ‘yarışılmayacak düzeyde’ düşük vermiş olsa da, rüzgar yelkencileri yalnız bırakmadı. Cumartesi günü yapılan coğrafi yarışta, hava 8-10 knot civarlarında esti. Pazar günü ise 14-16 knot aralığına kadar çıktı. Pazar günü bir coğrafi, bir de orsa-pupa şamandıra yarışı yapıldı.

CFM – BAYK Kış Trofesi’nde 6. ayak tamamlandı

6. ayak yarışlarına, IRC A-0 sınıfındaki büyük ‘şampiyonluk mücadelesi’ damgasını vurdu. Genel klasman puan durumunda birbirlerine çok yakın giden CFM, Farr Away ve Arkas tekneleri yarışlarda da birbirlerinin peşindeydi. İlk gün yapılan bir adet coğrafi yarışı kazanan ve pazar günü iki kez üst üste 2. olan Arkas-Flying Box haftanın galibi oldu. Haftayı eşit puanda tamamlayan CFM ile Farr Away ikilisinden son yarışın galibi CFM ikinci, her yarışı 3. sırada tamamlayan Farr Away ise üçüncü oldu.

Bu hafta öne çıkan teknelerden biri de, şüphesiz Emir İçgören’in Ameera Turbo teknesi oldu. Pazar günü yapılan coğrafi rotalı yarışta 1. olan Ameera Turbo ekibi, haftayı da 4. sırada kapattı.  

Yarışlarda birbirine çok yakın finiş dereceleri gelmesi, heyecanın boyutunun bir göstergesi oldu. İki buçuk saatten fazla süren 2. yarışı, Ameera Turbo 1 saniye farkla birinci olmuş oldu. Yine aynı yarışta ikinci olan Arkas ile Farr Away de düzeltilmiş sonuçlarda 4 saniye ile sıralandı.bayk

CFM – BAYK Kış Trofesi’nde 6. ayak tamamlandı-1

Trofede ilk üçün birbirine bu kadar yakın puanlarla son ayağa girmesi, heyecanı doruklara taşımış oldu. 23-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan 7. ve son ayak yarışlarında, hem trofenin galibi hem de podyumun sıralaması belli olacak. Şimdiden bir favori göstermek imkansız. 

IRC A-1 sınıfında Dere Construction-Anyway birinci oldu. IRC A-2 sınıfının galibi ise yine Palmarina Sailing-İzmir Yelken ekibi oldu. IRC A-3 sınıfında ise CMS Dönence birincilik kürsüsüne çıkacak.

İşte 6. Ayak yarışlarının sonuçları:

CFM – BAYK Kış Trofesi’nde 6. ayak tamamlandı
 
http://bayk.org/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder