Satılık Tekneler

Çevreye duyarlı Megayat "Safira"
25.08.2014 Çevreye duyarlı Megayat "Safira"

Yukarı enlemler yıllar boyunca cruise gemileri ve buz kırıcıların coğrafyasıyken son yıllarda ‘expedition’ tipi, uzun seyir motoryatları da kuzey coğrafyaları fethetmeye başladı. Çevreye duyarlılık ise bu endüstrinin şu anda en üst seviyeye çıkmış hali olarak göze çarpıyor.

Safira- Megayacht

‘Yeşil’ sistemler ve donanımlarla dolu yeni Megayat Safira, 129 feet boyunda. Safira, Newcastle Shipyards tarafından üretildi. Özellikleriyle gerçek bir explorer olarak kabul edilebilir. Safira’nın mühendisliği ve tasarımı, Sparkman & Stephens tarafından yapıldı. Buzullara karşı güçlendirilmiş çelik gövdesi ve dinamik pozisyonuna ek olarak biodizel ile çalışabilmesi gibi önemli çevreci özellikleri dikkat çekiyor.

Safira’nın iç tasarımını Michael David & Associates’ten Michael Shewan yaptı. Safira’nın sahipleriyle yaptığı ilk projesi olmayan Shewan, kendilerinin sevdiği South Carolina evi atmosferini yansıttı.

Skylounge’u bir salondan ziyade parti alanı olarak dekore edildi. 270 derece görüş açısıyla harika bir kokteyl alanı. Megayatın ana kabini beklendiği üzere ana güvertede yer almıyor. Ana kabin alt güvertede konumlanmış durumda. Diğer misafir kabinlerinde 3 adet çift kişilik ve iki adet ikiz yataklı oda misafirlere konaklama imkanı sunuyor. Hareket sensörlü LED aydınlatmalar, enerji tasarrufuna katkı sağlıyor.

Gücü ve dayanıklılığı ile öne çıkmasına rağmen Safira yinede lüks bir yat. Güneş minderleriyle çevrelenmiş sıcak banyosu, kış mevsiminde Karayipler’de gezmek için harika.

8.5 knot süratte 8 bin deniz mili mesafe katedebilme kapasitesi, sahiplerinin özel isteklerinden biri.

Sezon harici charter fiyatı haftalık 119 bin Dolar. Sezonda ise haftalık 140 bin Dolar.

Teknik özellikleri:

LOA: 39.32m (129ft)

Beam: 8.53m (28ft)

Draught: 3.10m (10ft 2in)

Displacement: 435 tons

Engines: 2 x 770hp CaterpillarsYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.