Satılık Tekneler

Çevre Dostu Süperyat : Sun Catcher
19.04.2016 Çevre Dostu Süperyat : Sun Catcher
Sun Catcher'ın tasarımında, gün batımından sonra başını yeniden güneş ışığını yakalamak için doğuya çeviren ayçiçeğinin hareketi ilham kaynağı olmuş. Tasarımcı Max Zhivov’un en son tasarımlarından biri de, 60 metre uzunluğundaki “güneş toplayıcı” adı verilen süperyatı.

Sun Catcher

Sun Catcher'ın üst güvertesine monte edilen hareketli solar paneller sayesinde süperyat demirdeyken, güneş panelleri hareket ederek en güçlü güneş enerjisini toplayacağı konuma ayarlanmaktadır. Süperyat seyirde iken ise, dikey konuma gelerek aerodinamik açısından en az sürtünmenin oluşacağı şekilde katlanmaktadır.

Sun Catcher-2

Projenin en dikkat çekici özelliklerinden birisi de, katlanabilir balkonları. Gücünü güneş enerjisinden alacak olan süperyatın maksimum hızının, 18 knot’a kadar çıkabileceği hesap ediliyor.

Sun Catcher-3

Yat sahibinin çok büyük bir kabine sahip olacağı süperyatta, ayrıca 5 tane de konuk kabini bulunacak. Yatta hizmet verecek 12 personel için de ayrıca konaklama olanağı bulunuyor.

Sun Catcher-4

60 metre uzunluğundaki “Sun Catcher” konsept süperyat, tasarımcı Max Zhivov’un en son ve en büyük projesi. Ayçiçeğinin hareketinden etkilenen ve güneş enerjisini toparlayan süperyat, sürdürülebilir enerji ve enerji tasarrufu yöntemlerinin en son teknoloji ürünlerini bünyesinde barındırıyor. Üst güvertedeki güneş panelleri ise, en verimli enerji toplanmasını sağlamaktadır. Yatta kullanılan akıllı teknolojiler sayesinde solar paneller, mümkün olan maksimum enerjinin toplanmasını sağlamaktadır.

Sun Catcher-5

Sun Catcher
'ın keskin bir tasarıma sahip olan burun bölümünde, bir de helikopter pisti bulunuyor. Bir geçiş kapısı ile ön bölüm, alt güvertedeki garaj ve plaj kulübüne bağlanmaktadır.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder