Satılık Tekneler

Çeşme’de Yelkenler Açıldı
29.11.2016 Çeşme’de Yelkenler Açıldı Türkiye Yelken Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan, Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları başladı. Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası (International Çeşme OptiWeek) ilk yarışları, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran’ın start vermesi ile başladı.

Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları

Kıyasıya süren mücadeleler izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Yarışları yakından takip eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Çeşme’de rüzgarın yelkenler için estiğini ve dört gün boyunca denizlerin yelkenle süsleneceğini ifade etti. 

Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları.

Akdurak, 7 ülkeden 320 sporcunun katıldığını söyleyerek, 'spor için yelken yelken için Türkiye' sloganı ile yola çıktıklarını söyledi.

Teknelerin barışa ve huzura yelken açtığını açıklayan Özlem Akdurak; “Yelken barış ve huzurun temsilcisidir. Yaptığımız etkinlik ile tüm Türkiye’ye barış ve huzuru yaymak istiyoruz. Türkiye’de yelken sporun gelişmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları,

Etkinlik kapsamında yabancı ülkelerden gelen misafirleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Akdurak; “Yapacağımız nice etkinliklerle yabancı dostlarımızı ülkemize bekliyoruz. Biz onları ağırlamaktan büyük keyif duyuyoruz. Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası yarışlarında sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları..

Tüm sivil toplum kuruluşlarına Çeşme Yelken Kulübü adına teşekkürlerini sunan İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Rebi Akdurak, etkinliğe katılan tüm sporculara başarılar diledi. Çeşme’nin kasım ayında 4 gün boyunca başarılı yarışlara sahne olacağını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise; “Yelken Optimist yarışları bireysel yarış olduğu için denizle, rüzgarla verilen mücadelenin en güzelini Çeşme kıyısında yaşayacaksınız” dedi.

Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları,,

Etkinliğin her yıl daha iyi yerlere geldiğini açıklayan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ise, organizasyonun gerçekleşmesinde herkesin elini taşın altına koyduğunu, ancak esas eserin yaratılmasında Özlem Akdurak’ın olduğunun altını çizdi. Geçen yıl 13 ülkeden 267 sporcu katılırken, bu yıl 7 ülkeden 320 sporcu yarışlarda mücadele edeceği bilgisini veren Erkayıran; “İnanıyorum ki, bu yarışlar her yıl daha da artan bir sporcu sayısına ulaşacak. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından Sarı Zeybek Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı.

Folkart Uluslararası Çeşme Optimist Haftası Yarışları,.,

Çeşme Yelken Kulübü ev sahipliğinde, Çeşme-İzmir’ de Optimist (Genel/Junior) sınıflarındaki yarışlarda; Türkiye’nin Van, İskenderun gibi farklı şehirlerinden ve Bulgaristan, İsrail, Polonya, Fas, Yunanistan, Ukrayna ve Mauritus’tan sporcular mücadele edecekler.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder