Satılık Tekneler

Çeşme Marina'ya Büyük Ödül
19.02.2014 Çeşme Marina'ya Büyük Ödül

Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu, Çeşme Marina’yı 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü ile ödüllendirdi. Seçim komitesi oybirliğiyle Çeşme Marina’yı fonksiyonel, estetik ve çevresel değerlendirme kriterleri bakımından en iyi marina seçti.

Çeşme Marina'ya Büyük Ödül

Çeşme Marina, Jachthaven Bruinisse (Hollanda), Marstrand (İsveç) ve dünyaca ünlü süperyat marinası Porto Montenegro (Karadağ) gibi güçlü rakipleri geride bırakarak bu ödüle layık görüldü.

Seçim komitesinin raporuna göre, marinanın planlama ve tasarım aşamasında fonksiyon ve estetik unsurlarının yanı sıra çevresindeki yerleşim alanının mimarisini göz önüne aldığı belirtildi. Çeşme bölgesinin tarihi ve kültürel mirası ve özelliklerini barındıran Çeşme Marina aynı zamanda modern ve iyi işletilen bir tesis olarak öne çıktı. Marinanın operasyonu ve sunduğu hizmetler ile detaylara verilen önem, Çeşme Marina’yı diğer başvuru sahiplerinden ayıran belirleyici özellikler oldu. Ödül komitesi Çeşme Marina’yı fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçti.

Çeşme Marina'ya Büyük Ödül

Ödül, 31 Mayıs 2014’te San Francisco’da düzenlenecek olan 33. PIANC Kongresi’nde Dr. Elio Ciralli (2014 PIANC AGA Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu Başkanı) tarafından sunulacak. 2-3-4 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek ICOMIA Dünya Marinalar Konferansı kapsamında da ayrıca bir ödül töreni düzenlenecek.


www.cesmemarina.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder