Satılık Tekneler

Çeşme Marina Yangın Tatbikatlarına Devam Ediyor
04.11.2014 Çeşme Marina Yangın Tatbikatlarına Devam Ediyor
Çeşme Marina, Temmuz ayında deniz sahasında düzenlediği ilk yangın tatbikatının ardından ikinci tatbikatını çekek sahasında düzenledi. Senaryoya göre, özellikle kış aylarında teknelerin bakım ve onarım işleri için yoğun olarak kullandıkları çekek alanında, akşam saatlerinde çıkan yangına müdahale edildi.Yine senaryo gereği yangın çıkan tekneye ilk müdahaleyi marina personeli, yangın hortumları ve diğer yangın ekipmanlarıyla yaptı.

Çeşme Marina Yangın Tatbikatlarına Devam Ediyor

Tatbikata Çeşme İtfaiyesi ve Ulusoy Çeşme Denizcilik İşletmesi’ne ait “Çeşme-1” römork'u da, kısa süre içinde katılarak müdahale için hazır durumda beklediler. Tatbikatta, çekek alanında çıkan bir yangına karadan ve denizden nasıl müdahale edilebileceği değerlendirildi. Tatbikat sonrası Çeşme İtfaiyesi’nden gelen yetkililer, çıkabilecek bir yangında doğru ilk müdahalenin nasıl olması ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda marina personeline bilgi verdi.   

Çeşme Marina Yangın Tatbikatlarına Devam Ediyor   Çeşme Marina Yangın Tatbikatlarına Devam Ediyor

Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan tatbikatla ilgili şunları ifade etti: “Çeşme Marina olarak ilkini yaz aylarında düzenlediğimiz tatbikatlarımızın ikincisini gerçekleştirdik. Yangın gibi acil durumlara doğru şekilde nasıl müdahale etmemiz gerektiğini bilebilmek için  tatbikatlarımızı düzenli olarak planlıyoruz. İlk tatbikatımız, gündüz saatlerinde denizde müdahaleyi gerektiriyordu; ikinci tatbikatta ise akşam saatlerinde karada dururken yangın çıkan bir tekneye nasıl müdahale etmemiz gerektiğini değerlendirmeye çalıştık. Bu tür tatbikatlar, acil durumlarla ilgili hem marina çalışanlarını bilinçlendirmek, hem de diğer kurumlarla birlikte ortak hareket ve müdahale refleksini geliştirmek açısından oldukça önemli. Çeşme Marina olarak önümüzdeki aylarda da farklı tatbikatlar düzenlemeye ve acil durumlarla ilgili çalışanlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.”


 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.