Satılık Tekneler

Cerri Cantiere Navali’den 43 Metrelik Explorer ''Commander''
09.09.2016 Cerri Cantiere Navali’den 43 Metrelik Explorer ''Commander'' İtalyan tersane Cerri Cantieri Navali; 42,5 metrelik ‘explorer’ tipi süperyat projesini açıkladı. ‘Commander’ isimli projenin teslimat tarihi, 2017’nin sonları olarak belirtiliyor. 5 kat güverteye sahip olan süperyat 498 GT, hacmiyle dikkat çekiyor.

Devam etmekte olan Cannes Yachting Festival’de lansmanı yapılan explorer tipi süperyat Commander, tasarım aşamasında süperyat destek gemilerinden esinlenilerek ortaya çıkarıldı. 10 metrelik servis teknesi taşıma kapasitesine sahip olan süperyatın bu alanı, ihtiyaca göre güneşlenme alanı olarak da kullanılabiliyor. 

Commander

Explorer tipi süperyat Commander’ın dış çizgilerini ortaya çıkaran tasarımcı Mauro Sculli; ''Explorer ve geleneksel motoryatların temel unsurlarını bir araya getiren, modern bir motoryat ortaya çıkardık.'' dedi. Sculli, tasarımının Cerri Cantieri Navali tersanesinin, ayırt edici stilini açıkça ortaya koyduğunun da altını çizdi.

Toplam 80 metrekarelik ana salona sahip olan süperyatın bu kısmını, sürgülü cam kapılar ayırıyor. Açık renkli Akdeniz dekorasyonu sunan iç mekanlar, Yunan Adaları’nın atmosferini misafirlere yaşatmayı amaçlıyor. Süperyat Commander’ın tekne sahibi kamarası, 100 metrekarelik bir alana yayılmış vaziyette. Bu alanda kamaranın kendine özel açık hava spa havuzu var. 

Toplamda 12 kişilik misafir konaklama kapasitesi sunan Commander; 2 adet ikiz yataklı ve 2 adet VIP kamara düzenine sahip. VIP suitlerin katlanarak açılan balkonları var. Yine her iki tarafa katlanarak genişleyen sistem, beach club alanını oluşturan kıç platformda da kullanılmış. Bu bölüme, kıç güvertede tasarlanmış olan spiral merdivenden ulaşılıyor. 

Verimli ve stabil bir motoryat olan Commander, bu özelliklerini ‘ampul burun’ yapısına borçlu. Commander, ‘explorer’ tipi bir motoryat olmasının gerektirdiği, hafif buzul denizlerde seyir kapastisini de kullanıcısına sunuyor. Sahip olduğu çift Caterpillar C32 makineleriyle 15 knot sürat yapabiliyor. Seyir sürati olan 12 knot ile 5400 deniz mili mesafe katedebiliyor. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.