Satılık Tekneler

Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı
24.08.2016 Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı Karya Sailing School sahibi ve eğitmenlerinden İlkut Dümeke, Bodrum’da sahilden açıkta sörf eğitimi verirken; kan revan içinde can çekişirken buldukları deniz kaplumbağasını kendi çabaları ile kurtardı.

Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı

Bodrum Yahşi Camel Beach plajı açıklarında yaralı halde bulunan Caretta Caretta türü deniz kaplumbağası, duyarlı vatandaşların çabaları sonucunda DEKAMER’e ulaştırılarak kurtarıldı.

Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı2

İlkut Dümeke, kaplumbağayı yaralı halde bulup sürat teknesinde karaya getirdikten sonra, önce vücuduna dolanan balıkçı parekete misine ve oltalarından temizledi. Sörfçüler daha sonra, Bodrum Konacık’ta bulunan Pethane isimli veteriner kliniğine götürerek güvenli ellere teslim ettiler. Bu arada, Muğla Köyceğiz de bulunan ve kısa adı DEKAMER olan, Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon merkezi yetkilileri ile irtibata geçtiler.

Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı3

DEKAMER yetkilileri, yaralı deniz kaplumbağasının Dalyan’da bulunan merkeze getirilmesini istediler. Bunun üzerine Dalyan’a getirilen Caretta Caretta, ağzında bulunan ve kanamaya neden olan 10 santimli olta çıkarılarak merkezde tedavi altına alındı.

Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı4 Caretta Caretta’yı Sörfçüler Kurtardı

DEKAMER yetkililerinden alınan bilgiye göre sağlık durumu kontrol altına alınan Caretta Caretta’nın, DEKAMER’de tedavi edildikten bir süre sonra tekrar doğaya salınacağı öğrenildi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.