Satılık Tekneler

Capella C Yenilendi
13.01.2016 Capella C Yenilendi
Kanadalı stüdyo ER Yacht Design, Londra’da yaşayan İngiliz müşterisi için üzerinde çalıştıkları 59 metre uzunluğundaki Capella C süper keşif yatının, yeniden dekorasyon projesinin tamamlandığını açıkladı. Klasik süperyatın orijinali, 1968 yılında Hollanda’nın Bolnes kentindeki Scheepsbouwwerf Gebr. Pot tersanesinde üretildi. Artık bir süper keşif yatı olan tekne, ilk üretildiğinde Hollanda Deniz Kuvvetlerine kılavuz gemisi olarak hizmet ediyordu.

Capella-C

ER Yacht Design tarafından yeniden şekillendirilen Capella C, orijinal klasik gövde çizgilerini korurken, üst yapısı sempatik çizgilere büründürülerek benzersiz fonksiyonel bir keşif yatına dönüştürüldü. Capella C, çelik gövdeli ve yine çelik üst yapılı bir deplasman yatı ve tik güverteleri bulunuyor. Yapılan yenileme çalışmaları hakkında tasarım stüdyosunun yaptığı açıklamada, süperyatın özgün gövdesinin ve üst yapısının ön bölümü korunarak, bir helikopter de ön kısma eklendi. Yapılan yenileme çalışmaları sırasında, 10,53 metre genişliğindeki yatın tüm genişliğini kullanan yat sahibinin master kamarası, VIP kamarası, diğer konuk kamaraları ile salonlar yenilendi.

Capella-C-2

İtalya’nın Cenova kentinde bağlı olan, Southampton limanına kayıtlı İngiliz bayraklı süper keşif yatı
Capella C, elli yaşına yaklaştığı bugünlere kadar pek çok değişiklikten geçmiş. Süperyat en büyük ve kapsamlı değişimi 1985 yılında yaşadı. Artık lüks yatta 12 kamarada 22 konuk ağırlayabiliyor. Yatta konuklara hizmet için 17 mürettebat bulunacak. 2003 yılına kadar ki ismi sadece Capella olan süperyat, bir önceki son yenilenmesini 2008 yılında geçirmişti.

Capella-C-3

3 adet 599 HP Deutz (BF8M1015MC) dizel - elektrik motorla donatılan, tek pervaneli motoryat Capella C maksimum 13 knot hıza çıkabiliyor. Süperyat konforlu olarak 11 knot hızda seyir yapabiliyor. 100.000 litre yakıt tankı ile, 11 knot hızda 4.500 deniz mili menzile ulaşabiliyor. Süperyatın tanklarında 85.000 litre temiz su depolanabiliyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder