Satılık Tekneler

Canados 808 Maximus
01.02.2017 Canados 808 Maximus Orijinalinin ilk kez 2016 Cannes Yachting Festival sırasında Project 777 olarak tanıtıldığı yeni Canados modeline, Canados 808 Maximus adı verildi. Halen üretimde olan motoryat, resmi olarak 2017 yılının Eylül ayındaki tekne fuarlarında sergilenerek, deniz severlerin beğenisine sunulacak. Satışı gerçekleştirilen ilk Canados 808 Maximus, Palma de Mallorca limanına bağlanacak.

Canados 808 Maximus

İlk 808 yatının Temmuz ayının başında teslim edilmesi planlanıyor. Gövdenin üretimine halen devam ediliyor ve şubat ayının ortalarından itibaren güverte ve üst yapının kalıplama çalışmaları sonrasında montajı yapılacak.

Tümüyle kevlar / aramat malzemeden oluşan üst yapının laminasyonuna ise, şubat ayının ikinci yarısında başlanması planlanıyor.

Canados 808 Maximus.

Roma’da projelerini tasarlayan Marco Casali, tasarımında son derece esnek bir yapı oluşturmayı kendisine hedef belirlemiş. 70 yıllık tecrübeye sahip olan tersanenin bu yeni modelinde “modern - klasik” DNA korunmuş, böylece 30 metre uzunluğundaki yatta, yat sahibine ve konuklarına farklı olanaklar ve kullanım planları sunabilmek için farklı çözümler getirilmiş.

Esnek proje sayesinde, yatın kıç güvertesi yat sahibinin arzusuna göre iyileştirilecek. Geniş ve iyi korumalı yan geçişler ve ön güvertedeki dinlenme bölümüyle güneşlenme minderleri bütünleştirilmiş. Yatın ana güvertesinde iki ana salon ile birlikte bir de master süit yer alıyor. Yat, müşterinin arzusuna göre 4 veya 5 kamaralı olarak inşa edilebilecek.

Canados 808 Maximus..

Kısacası Casali, 24,60 metre uzunluğundaki yatta, 30 metre üzeri yatlarda bulunan tüm özellikler ve konforu yerleştirebilme imkânı bulmuş. Yatın uzunluğu CE standartlarına göre ise 23,10 metre olarak belirtiliyor. 

Canados'un teknik bürosu tarafından verilen parametrelerde, ürettikleri yatların her zamanki bilinen efsanevi denizci yeteneklerini koruyarak, karmaşık özellikleri ile rakiplerine meydan okuyacak teknik özellikler ortaya çıkartılmış.

Canados 808 Maximus...

Canados 808 Maximus
'un aynalığının sancak tarafında, 3,40 metre uzunluğunda bir garaj bulunuyor. Burada bir RIB tekne veya jetski barınabilir. Ayrıca, yüzme platformundaki 800 kg. kapasiteli vinç ile 4 metre uzunluğundaki tekneler bu bölümde seyir halinde konumlandırılacak.

Her biri 1.550 HP gücündeki 2 adet MAN V12 motorlar ile donatılacak olan Canados 808 Maximus'da, arzuya göre iki adet her biri 1.900 HP gücündeki MAN V12 motorda kullanılabilecek. Tercih edilecek olan motora göre, yatın maksimum hızı 27 ila 30 knot arasında değişecek. Konforlu seyir hızı ise 23 - 25 olacak ve 410 deniz mili menzile erişebilecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder