Satılık Tekneler

Camper & Nicholsons International Yeniden Yapılandı
10.10.2016 Camper & Nicholsons International Yeniden Yapılandı Dünyaca ünlü Camper & Nicholsons International firmasında Lai Sun, Development Company Limited yatırımı ile büyük ikinci ortak oldu. Camper & Nicholsons International Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada, yeni ortaklık yapısından dolayı şirketin duyduğu mutluluk ifade edildi.

Camper & Nicholsons

Hong Kong’ta faaliyetlerini sürdüren Lai Sun Group’a bağlı olarak çalışan Lai Sun, Development Company Limited Hong Kong borsasına verilen bilgiye göre, Camper & Nicholsons International şirketine yatırım sözleşmesini imzaladı. Şirketin % 49.92’si 13.080.896 Euro bedelle satın alındı.

Yatırımın amacı, şirketin sermayesini güçlendirerek küresel büyümesini hızlandırmak ve daha iyi konuma gelmesini sağlamak olarak tanımlandı. Bunun yanı sıra, Camper & Nicholsons’un özellikle, Asya kıtasındaki büyümesi, Asyalı müşterilere brokerlik ve charter hizmetlerini tüm dünyada sunabilmesi açısından da anlaşma önem taşıyor.

Camper & Nicholsons2

Fincantieri S.p.A. ve 1782 Group hisselerini koruyacaklar ve sektörün en tecrübeli profesyonelleri ile şirketin yönetim ekibi daha da güçlendirilecek. Yeni hisse yapısı sonrasında, Camper & Nicholsons Yönetim Kurulu Başkanlığına Peter Lam getirildi. Kendisi Genel Müdür olarak Paolo Casani ile birlikte çalışacak. Bu ikili, dünyanın yatçılık piyasasında en prestijli firmasını hedefe ulaşmasını başarması için birlikte yönetecekler. Gualtiero Giori ise Camper & Nicholsons’u desteklemeye devam edecek, şirketin stratejik planlarının tam anlamıyla yolunda gittiğinden emin olmak için çalışacak.

Camper & Nicholsons International3

Lai Sun Group şirketlerinden birisi olan Lai Sun Development Company Limited'in esas faaliyetleri arasında, gayrimenkul yatırımları ve gayrimenkul geliştirme konularında yatırım ve operasyon yönetmesinin yanı sıra oteller ve restoran yatırımları gibi farklı yatırımlar yapmakta. Grup şirketi olan Lai Sun Development Company Limited, 1988 yılının Mart ayından bu yana Hong Kong borasında işlem görüyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder