Satılık Tekneler

'Büyük Yarış' devam ediyor
12.08.2014 'Büyük Yarış' devam ediyor

Aşağı Yarışı veya 'Büyük Yarış' olarak bilinen, Deniz Kuvvetleri Kupası'nın 43.'sü , dün 61 teknenin katılımıyla saat 16.00'da start aldı. İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarası eşliğinde, yaklaşık 13-15 knot esen rüzgarla Çengelköy'den start eden tekneler, yaklaşık 300 deniz mili rotalarında yarışmaya başladılar.


Tüm sınıflar için 15 Ağustos Cuma günü saat 06.00 son finiş saati olarak belirlendi. Cuma gününe kadar Ege'de rüzgarın 'yeteri kadar' eseceği yönündeki hava raporları göz önünde bulundurulursa, filonun Cuma gününden çok daha erken Sığacık'taki finiş hattına ulaşacağı düşünülebilir.


Trofe için 2,5 katsayıya sahip olan 'Büyük Yarış'ın' detaylı rotası ise şöyle:

Start – Marmara Adaları iskelede kalacak şekilde geçilecek – Bozcaada Mendireği genel doğu yönünde atılmış kapı şamandırası iskelede (Bozcaada Mendireği ucundaki turuncu kerteriz flaması taşıyan gönder ile kapı şamandırası arasındaki hattan geçilecek) – Midilli Adası iskelede kalacak şekilde geçilecek – Sakız Adası sancakta kalacak şekilde geçilecek – Finiş.


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensupları, TAYK üyeleri ve yarışan tüm ekip elemanlarının katılacağı kokteylli ödül töreni ise 15 Ağustos Cuma günü saat 19.00'da, TEOS Marina'da gerçekleşecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.