Satılık Tekneler

Bugatti Veyron Sang Bleu Speedboat
16.05.2016 Bugatti Veyron Sang Bleu Speedboat
Konsept proje Bugatti Veyron Sang Bleu Speedboat, belki de bugüne kadar bir otomobilden ilham alınmış en baş döndürücü sürat teknesi olabilir.

Bugatti-Veyron-Sang-Bleu-Speedboat

Bugatti Veyron Sang Bleu Speedboat, prestijli bir tasarım okulu olan Londra’daki Royal College of Art mezunu Ben Walsh tarafından tasarlandı. Ben Walsh, daha önce de adını Cadillac Converj konsept projesinin iç tasarımından sorumlu olarak duyurmuştu. İngiliz tasarımcı bir dönem de, PSA Peugeot Citroen firmasında otomobil iç tasarımcısı olarak görev yapmıştı. Ayrıca, GM’in İngiltere’deki Gelişmiş Tasarım Ofisinde de çalışmalar yapan tasarımcı, 9,1 metre (30 foot) uzunluğundaki muhteşem konsept “Sang Blue” sürat teknesi ile akıllara durgunluk verdi.

Bugatti-Veyron-Sang-Bleu-Speedboat-2

Bu ihtişamlı konsept sürat teknesi, son model Bugatti Sang Bleu Grand spor otomobilden ilham alınarak ortaya konulmuş bir projedir. Sang Blue sürat teknesi karbon fiber gövde, alüminyum üst yapı ve çok özel bir dekorasyona sahiptir. Bugatti Veyron Sang Bleu Speedboat, çok büyük bir sürat teknesi olmamasına rağmen yumuşak ve temiz hatları ile, oldukça göz alıcı bir tekne olarak karşımızda duruyor. Sürat teknesinin tasarımcısına, ortaya koyduğu konsept projedenin detaylarındaki titizliğinden dolayı binlerce övgü geliyor. İki farklı renkten oluşan konsept sürat teknesi, günümüzün ötesindeki tasarımı ile geleceğin denizlerdeki lüks, sportif ve çekici görünümünün müjdecisi olarak görülüyor. Krom ve metalik mavi renkleri ile, yan yana durduğunda Veyron Sang Bleu edition model otomobil ile kardeş gibi duruyor. 

Bugatti-Veyron-Sang-Bleu-Speedboat-3

Bu arada Bugatti Veyron, bugüne kadar dünyanın seri üretilmekte olan en hızlı otomobilidir. Bugatti Veyron’dan esinlenen bu konsept sürat teknesinin aynı derecede hızlı olabilmesi bekleniyor. Sürat teknesinden belki de daha çok bir uzay gemisine benzetenlerin olduğu yeni konsept projenin çok başarılı olduğunu da söylemek gerekiyor.

Bugatti-Veyron-Sang-Bleu-Speedboat-Bugatti-Sang-Bleu-Grand Bugatti-Veyron-Sang-Bleu-Speedboat-Bugatti-Sang-Bleu-Grand-2

Bugatti Veyron Sang Bleu Speedboat
konsept sürat teknesinde, Veyron’un marinize edilmiş bir versiyonu olan Veyron quad-turbo W16 motoru kullanılarak 1.000 HP güç elde edilecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

bu nedir abi nedir 😬

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.