Satılık Tekneler

Bu yatı gören Sahil Güvenliğe haber versin!
04.03.2014 Bu yatı gören Sahil Güvenliğe haber versin!

Bu yatı gören Sahil Güvenliğe haber versin!

Akdeniz’deki denizcilerin bugünlerde konuştuğu konu bu: Fotoğraftaki motoryatı gören var mı? 17 metrelik motor-yelkenli yat, Corsica’da seyir halindeyken silahlı korsanların saldırısına uğradı. Silahlı korsanların zorla teknenin can salına bindirdiği teknenin sahibi ve personeli kaçırılma olayında zor anlar yaşadı.

Güvenli olarak bilinen ve birçok deniz aşığı tarafından en güzel seyir yerlerinden biri olarak kullanılan bölgede beklenmeyen bu talihsiz olay herkesi adeta şok etti. Olayın üzerine giden Fransız polisi, dört farklı silahlı korsan grubunu yakaladığını açıkladı. Europe Radio 1’e göre kimseye bir zarar gelmedi ancak korsanlar Armageddon adlı motoryatla şu sıralar Avrupa’da seyir halinde.

Motoryat rehin alındığında ise Bonifacio’nun kuzeyinde Iltos des Moines’de seyir yapıyordu. Korsanlar saldırdıklarında teknede bulunanları üç saat boyunca bir kamaraya kilitledi ardından can sallarından birine zorla bindirip Akdeniz’de başı boş şekilde sürüklenmelerine sebep oldu. Zamanla Campomoro köyünün sahiline sürüklenen yat sahibi ve personeli herhangi bir yara almadan gece yarısı kurtuldu. Şuan teknelerinin bir an önce bulunmasını ve korsanların yakalanmasını bekliyorlar.  


http://www.sail-world.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.