Satılık Tekneler

Brooklin Boat Yard’ın 91 Feet’lik Yeni Yelkenlisi
20.09.2016 Brooklin Boat Yard’ın 91 Feet’lik Yeni Yelkenlisi Amerikalı tersane Brooklin Boat Yard, Maine’deki tesislerinde 91 feet’lik yeni yelkenli tasarımını inşa etmeye başladı. Tersanenin, eski ve daimi bir müşterisi için inşa ettiğini açıkladığı yeni yelkenli, oldukça başarılı olduğu klasik tarzda tasarlanmış bir yat. Yapımının 18 ay sürmesi planlanan 91 feet boyundaki yelkenlinin, 2018’in baharında sahibine teslim edilmesi bekleniyor.

Brooklin Boat Yard

ABD’nin uzun mesafeli etapları göz önünde bulundurularak, yüksek performanslı gövde yapısıyla tasarlanan yelkenliye ünlü tasarımcı Bruce Johnson imzasını attı. Teknenin açık yaşam alanlarıyla sosyalleşebilecek biçimde merkezde tasarlanan kokpit kısmı, kıç taraftaki dümen kokpitiyle ayrılmış. Alçak kaporta çerçevesiyle korunan kokpit kısımlarının her ikisinden de, alt güverteye ayrı inişler var. 

Brooklin Boat Yard2

Karbon fiber direği, güvertenin altından giden gizli iskotaları ve hidrolik furlerları ile yüksek performanslı süperyat donanımlarını tümüyle sunan yat, konaklama anlamında da üst düzey konforuyla dikkat çekiyor.

Brooklin Boat Yard3

Üç kamaralı düzenle tasarlanan alt güvertesinde, kamaralardan ikisi direğin önünde konumlanıyor. Ana salonun kıç tarafında ise tekne sahibi suiti yer alıyor. Herreshoff stiliyle tasarlanan iç mekanında, beyaz ve krem renkler tercih edilmiş. Amerikan kirazı, deri ve tik malzemelerin kullanıldığı mobilyalar, iç mekanda oldukça sıcak bir atmosfer yaratıyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.