Satılık Tekneler

Brezilya'dan Konsept Süperyat Tasarımı
19.11.2013 Brezilya'dan Konsept Süperyat Tasarımı

Brezilya'dan Konsept Süperyat Tasarımı

Brezilyalı, Westlawn Institute of Marine Technology mezunu Luis Felipe Rocco'dan 74 metrelik konsept süperyat. Okulu bitirdikten sonra üç yıl boyunca çeşitli tasarım stüdyolarında çalışan Luis Felipe Rocco, 74 metrelik Loft Yacht tasarımını basına açıkladı.

Rocco, tasarımının ana fikrinde kıç tarafta oluşturulmuş geniş bir 'oyun alanı' olduğunu söylüyor. Güverteler arasında cömert bir kesit olarak göze çarpan bu kıç bölümünde geniş bir yüzme havuzu ve rahatlama alanları bulunuyor. Açık olmasına rağmen aynı zamanda korunaklı bir alan oluştulması, mükemmel olmayan hava şartları dahil, bu bölümde vakit geçirilmesini mümkün kılıyor. Her biri ebeveyn banyo ve dolap bölümüne sahip dört adet lüks suit, iki 'Loft' ve bir ana kabinde toplam 14 kişi rahatlıkla konaklayabiliyor. Üst güvertede yer alan ana kabin tamtamına 124 metrekare. Ana kabinde aynı zamanda özel bir ofis ve iki adet balkon yer alıyor.

Brezilya'dan Konsept Süperyat Tasarımı

Ana güvertede yer alan geniş salonda ise, tüm katlara erişim sağlayan bir panaromik asansör var. En üst güvertesindeki yemek salonunda 16 misafir yemek yiyebiliyor.

Kaptan köşkünün önünde, aşağı seviyede yer alan açık rahatlama bölümü ise misafirlere daha 'özel' bir atmosfer sunuyor. Dev tasarımın beach club'ı ise motoryatın kıç tarafında.

Brezilya'dan Konsept Süperyat Tasarımı

Loft Yacht'ta herşeyin ötesinde tam teşekküllü bir spor salonu, jakuzi, kütüphane, spa merkezi ve sekiz kişi kapasiteli bir sinema salonu da yer alıyor. Motoryatın bot garajında ise jetskiler, bot ve mini denizaltılar için alan düşünülmüş. Yatın başüstünde ise helikopter pisti var.

Çelik ve aluminyumdan tasarlanmış motoryatta 26 kişilik çalışan ekibi, alt güvertede yer alan 13 suitte konaklayabiliyor.

Brezilya'dan Konsept Süperyat Tasarımı


www.superyachttimes.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder