Satılık Tekneler

Bosphorus Cup’ın sahibi Arkas!
01.06.2015 Bosphorus Cup’ın sahibi Arkas!
Turkcell Platinum Bosphorus Cup heyecanı, dün yapılan iki yarış ile sona erdi. 2015 Turkcell Platinum Bosphorus Cup zaferi, Arkas – Flying Box ekibinin oldu. 

Bosphorus-Cup’ın sahibi Arkas!

Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde yapılan toplam 5 yarışın ardından, Turkcell Platinum Bosphorus Cup sona erdi. IRC0, 1, 2 ve 3 sınıfları, yarış haftası boyunca toplam 5 yarış yaptı. IRC Maxi, IRC4 ve Destek sınıfları ise, Cuma ve Pazar günleri yapılan şamandıra yarışları yerine, coğrafi rotalı yarış yaptılar. Cumartesi ise tüm filo Boğaz Yarışı’nda kozlarını paylaşmıştı.

Yarışların ilk iki gününde hava, yelkencilerin yüzlerini güldürdü. Fazla sıcak olmayan, yağışsız ve yeterince rüzgarlı havalarda, yarışlar sorunsuzca tamamlandı. Son gün ise IRC Maxi ile IRC4 ve Destek sınıflarının saat 12’de verilen coğrafi rotalı startının ardından IRC0, 1, 2 ve 3 sınıfları planlanan 2 şamandıra yarışını yapmak üzere parkurdaydı. İki defa start verildi ancak önce genel, sonra ise tehir bayrağı ile startların ardından filo geri çağırıldı. Havanın artmasını bekleyen yelkencilere saat 15:00’te start verildi. 

Haftanın 4. yarışı olan bu yarışta, yine Arkas –Flying Box birinci oldu. Arcora ikinci, Renault – Farr Away ise üçüncü sırada yarışı bitirdi. Haftanın son yarışının startı ise, saat 18:00’de oturan poyraz ile verildi. En kötü bir derecenin atılarak hesaplandığı genel klasmanda, en kötü derecesi 2.’lik olan Arkas, son yarışta start almadı. FarrFara, yarışı filonun açık ara önünde birinci olarak tamamladı. İkinci yine büyük farkla Borusan Racing oldu. Üçüncü ise Arcora ekibi.

Bosphorus-Cup’ın sahibi Arkas!-1

Bu sonuçlarla IRC0 sınıfının ve Bosphorus Cup’ın genel klasman birincisi Arkas – Flying Box teknesi olmuş oldu. IRC0’da ikinci Renault – Farr Away, üçüncü FarrFara, IRC1 sınıfının galibi Ford Otosan – Fenerbahçe olurken, IRC2 ve 3’ün birincileri sırasıyla, Eker – Yayık Ayran ve Hedef Yelken ekipleri oldu. Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın bir diğer sınıfı ise, 6 teknenin yer aldığı Farr 40 sınıfı idi. Farr 40’lar arasında en iyi dereceyi alan tekne, Levent Özonur’un, Hasip Gençer dümenciliğinde yarışan Renault – Farr Away teknesi olsu. Farr 40 sınıfının ikincisi Erhan Uzun dümenciliğindeki FarrFara, üçüncüsü ise Arcora ekibi oldu.

Boğaz Yarışı’nda ve son gün yapılan coğrafi rotalı yarışta VOR70, Fransız SFS teknesini geride bırakan, Bülent Atabay’ın Orient Express 6’sı, IRC Maxi sınfının birincisi olmuş oldu. 

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015, genel klasmanı:

Bosphorus-Cup’ın sahibi Arkas!-2
 
Efe Sezik

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.