Satılık Tekneler

BOSPHORUS CUP 2014” Yelken Yarışları Basın Toplantısı Martı İstanbul Hotel’de Düzenlendi.
03.06.2014 BOSPHORUS CUP 2014” Yelken Yarışları Basın Toplantısı Martı İstanbul Hotel’de Düzenlendi.

İstanbullu yelkenseverlerin, her yıl heyecan ve merakla beklediği ve 5-8 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşecek “Bosphorus Cup” yelken yarışlarının basın toplantısı, Taksim Martı İstanbul Hotel’de gerçekleşti…

Bosphorus Cup- Basın Toplantısı

Türkiye’nin en önemli spor etkinlikleri arasında yer alan “Bosphorus Cup 2014” yelken yarışlarının basın toplantısına, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor A.Ş. Müdürü İsmail Özbayraktar, Türkiye Yelken Federasyon Başkanı Serhat Belli ve ORG Sports Managment kurucusu Orhan Gorbon katıldı.  

Bopshorus Cup”ın basın toplantısında, 12 yıldır nasıl geliştiği, dünya marka olma yolundaki ilerleyişi ve düzenlenme amacı anlatıldı. Düzenlenen basın toplantısına katılan, İBB Spor A.Ş. Müdürü İsmail Özbayraktar, “Spor A.Ş. olarak, yıl içerisinde, gerek ulusal, gerekse ulusal arası birçok organizasyona imza atıyoruz. Bu güzel etkinliğine de destek olduğumuzdan dolayı, mutluluğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Bosphorus Cup - Kupa

Ülkemizde gerçekleşen ulusal ve uluslar arası yelken yarışlarını ve bu yıl ilk defa “Bosphorus Cup”ı destekleyen TYF Başkanı Serhat Belli; “12 yıldır düzenli bir şekilde giden Bosphours Cup etkinliğinin, bu yıl Orhan Gorbon ile 2 senelik anlaşma yaptık. Yarışlara, 2014 ve 2015 yıllarında, “Bosphorus Cup”a destek vereceğiz. “dedi. 

ORG Sports Managment kurucusu Orhan Gorbon ise “Bosphorus Cup“ı düzenlenme amacının, “İstanbul Boğazı’nın, tüm dünya ilgisini çekeceği bir etkinliğe çevrilmesi gerektiğine inandım. Ve ne mutlu bize ki 12 senedir, İstanbul Boğazı’nın mimari yapısında düzenlediğimiz “Bosphorus Cup” etkinliği ile dünyanın ilgisini çekmey, başardık, mutluyuz” açıklamasını yaptı.  

BOSPHORUS CUP RÜZGARI 5 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR! 

Türkiye’nin en önemli spor etkinlikleri arasında yer alan “Bosphorus Cup 2014” te tekneler ve ekipleri 4 gün boyunca kıyasıya mücadele edecek. Bu yıl 13.kez düzenlenen yelken yarışlarında, İstanbul Boğazı’nın mimari yapıların eşsiz güzelliğinde ve boğaz manzarası karşısında izleyiciler ve katılımcılar görsel bir şölen yaşayacak.

Orhan Gorbon  
5 Haziran Perşembe 
günü, saat 17.00’da antrenman yarışları ile başlayacak “Bosphorus Cup”6 Haziran Cuma günü Caddebostan’da start verilecek yarışlarda, yelkenciler, İstanbul Boğazı’nda yarışacak. 7 Haziran Cumartesi günü ise Dolmabahçe Sarayı’ndan, saat 13.00’da start verilecek yarışlar, Çırağan Oteli’nden muhteşem bir organizasyon ile izlenebilecek. 8 Haziran Pazar günü, kazanan açıklanırken, 10 Haziran Salı günü ise İstinye Park’ta tüm yelkenseverlerin katılabileceği bir ödül töreni gerçekleşecek. 

Türk yelken dünyasının en heyecanlı ve en çekişmeli yelken yarışları arasında yer alan “Bosphorus Cup”, aralarında ünlü Amerikalı yelkenci Dave Scott’unda bulunduğu, yurtdışından ve Türk yelkencilerin katılımı ile gerçekleşecek. Heyecanlı dakikaların yaşanacağı yelken yarışlarında, bu yıl 100’e yakın teknenin katılması bekleniyor.


İstanbullulara yelken sporunu sevdirmek ve İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak amacı ile düzenlenen “Bosphorus Cup”, ‘ORG SPORTS’ , Türkiye Yelken Federasyonu ve İBB Spor A.Ş. tarafından düzenleniyor. Her yıl daha büyük ilgi gören, yurtdışından ve Türkiye’den yelkencilerin yarıştığı “Bosphorus Cup”, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren ve sonsuz güzellikteki İstanbul Boğazı’nda katılımcılara ve izleyicilere büyük bir heyecan yaşatıyor.


Bosphorus Cup 2014”; Uludağ Premium, Corum, Nespresso, Nikon, Gill, Garmin, Martı İstanbul Hotel, Portline, Medianova ve ISG tarafından destekleniyor. Etkinliğin ana medya partnerliğini ise NTV Spor üstleniyor. Diğer medya sponsorları arasında ise NAVIGA, GQ, Capitol Radio Türkiye ve Yatvitrini.com bulunuyor.

Program;

4 Haziran Çarşamba 19.00 - Skipper Toplantısı 

5 Haziran Perşembe 17.00 Antrenman Yarışları – Caddebostan

6 Haziran Cuma 11.00 – 17.00 – Yarışlar - Caddebostan  

7 Haziran Cumartesi 11.30 - 16.30 – VIP Yarış İzleme Etkinliği – Çırağan Oteli

8 Haziran Pazar 18.30 Kazanan İle Basın Toplantısı / 20.00 – Party – Taksim Martı Otel  

10 Haziran Salı 20.00 – Ödül Töreni

Bosphorus Cup_ Basın toplantısı

Yarış İzleme Parkuru 

Yarış Dolmabahçe Sarayı'nın önünden kuzey yönüne doğru başlıyor. Tekneler Anadolu Hisarı önündeki Samandıra’yı dönüp, Çırağan Oteli'nin önündeki pupa şamandırasına gidiyorlar. Buradan tekrar kuzeye yönelen tekneler bir kez daha Anadolu Hisarı önündeki dönüp,yine Çırağan Sarayı önündeki finish hattında yarısı tamamlayacaklar. Bu parkur özellikle İstanbul'un en turistik alanlarını merkeze alarak tasarlanmıştır. 

Bosphorus Cup” canlı yayın ve neticeler için; www.bosphoruscup.org

BC Live Appstore uygulama ile sonuçlara anında ulaşabilirsiniz. 

http://wwwbosphorus.org/

https://facebook.com/BosphorusCup?fref=tsDetaylı bilgi için: Kiraz Halkla İlişkiler ’den Didem Pekmutlu’yu 
arayabilirsiniz. dpekmutlu@kirazhalklailiskiler.com.tr 0212 232 49 02

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.