Satılık Tekneler

Bosphorus Cup 2014 yarışına az bir süre kaldı
30.05.2014 Bosphorus Cup 2014 yarışına az bir süre kaldı

İstanbullu yelkenseverlerin heyecan ve merakla beklediği, katılan teknelerin İstanbul Boğazı’nı görsel bir şölene çevirdiği, “Bosphorus Cup 2014” 5 Haziran’da başlıyor…  

Türkiye’nin sayılı yelkencilerinden Orhan Gorbon’un, İstanbul Boğazı’nda uluslararası bir yarışma düzenleme hayalini gerçekleştirdiği, yelkencilerin yarıştığı, eşsiz spor organizasyonu “Bosphorus Cup”, bu yıl 13. kez düzenleniyor. 5-8 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbullu yelkenseverlerle buluşacak “Bosphorus Cup” için geri sayım başladı.

Bosphorus Cup 2014 yarışına az bir süre kaldı

Türkiye’nin en önemli spor etkinlikleri arasında yer alan,  “Bosphorus Cup”, ‘ORG SPOR’ , Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenleniyor. Her yıl daha büyük ilgi gören, yurtdışından ve Türkiye’den yelkencilerin yarıştığı “Bosphorus Cup”, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren ve sonsuz güzellikteki İstanbul Boğazı’nda katılımcılara ve izleyicilere büyük bir heyecan yaşatıyor.

Türk yelken dünyasının en heyecanlı ve en çekişmeli yelken yarışları arasında yer alan “Bosphorus Cup”ın düzenlenme amacı ile ilgili Bosphorus Cup Üst Yöneticisi Orhan Gorbon  “Bölgenin en büyük yat yarışı olma hedefinin yanısıra, İstanbul halkına yelken sporunu sevdirmek ve İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak… “ olarak özetliyor.

Bosphorus Cup 2014 yarışına az bir süre kaldı

Teknelerin denizle buluştuğu “Bosphorus Cup 2014”e, bu yıl, 100‘e yakın teknenin katılması bekleniyor. Yelken yarışlarında, 4 gün boyunca tekneler ve ekipler kıyasıya yarışacak… İzleyiciler ise muhteşem mimari yapıların eşsiz güzelliğinde ve boğaz manzarası karşısında görsel bir şölen yaşayacaklar.

7 Haziran’da Yelkenlerin Kıyasıya Mücadelesine Şahit Olabilirsiniz!

100’e yakın tekne yelken açıp, eşsiz İstanbul Boğazı manzarasında yarışırken, Çırağan Palace Kempinski Oteli’nden, şık bir öğle yemeği ile beraber, Bosphorus Cup’ı tam ortasından seyredebilirsiniz. 

Bu muhteşem etkinliği kaçırmak istemiyorsanız; biletler biletix’de satışta! 

http://www.biletix.com/etkinlik/RM393/TURKIYE/tr

Bosphorus Cup 2014”; Uludağ Premium, Corum, Nespresso, Nikon, Gill, Garmin, Mobotix, Martı Marina, Armaggan ve ISG tarafından destekleniyor. Etkinliğin ana medya partnerliğini ise NTV Spor ve Capital Radio Türkiye üstleniyor. Diğer medya sponsorları arasında ise NAVIGA ve Yatvitrini.com bulunuyor.

Bosphorus Cup 2014 yarışına az bir süre kaldı

Program;

04 Haziran Çarşamba :    19.00 Skipper Toplantısı ve Açılıs Partisi  MARTI TAKSIM OTEL Istanbul
07 Haziran Cumartesi :    11.30 - 16.30 VIP Yarıs Izleme Etkinligi Çıragan Palace (Davetiyelidir)
07 Haziran Cumartesi :    IBB Yarış izleme noktaları (Arnavutköy ve Ortaköy Meydanı)
08 Haziran Pazar :           18.30  Kazanan Ekip ile basın toplantısı  (Kalamış Yelken Kulübü Bahçesi)

Yarış İzlemem Parkuru 

Yarış Dolmabahçe Sarayı'nın önünden kuzey yönüne doğru başlıyor. Tekneler Anadolu Hisarı önündeki Samandıra’yı dönüp, Çırağan Oteli'nin önündeki pupa şamandırasına gidiyorlar. Buradan tekrar kuzeye yönelen tekneler bir kez daha Anadolu Hisarı önündeki dönüp,yine Çırağan Sarayı önündeki finish hattında yarısı tamamlayacaklar. Bu parkur özellikle İstanbul'un en turistik alanlarını merkeze alarak tasarlanmıştır. 

AppStore Mobile Uygulama: BC Live

Canlı Netice Sistemi: Yarış günleri www.bosphoruscup.net

http://www.bosphoruscup.org/

https://www.facebook.com/BosphorusCup?fref=ts


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder