Satılık Tekneler

Bodrum’da fırtına çıktı, iki yarış yapılabildi
05.05.2014 Bodrum’da fırtına çıktı, iki yarış yapılabildi

bayk6

BAYK Kış Trofesi 6. Ayak yarışlarında pazar günü esen 39 knot’a varan sağanaklarda yarış yapılmadı. 
Cumartesi günü ise yelkenciler için bol mücadeleli ve keyifli bir gün oldu. Ortalama 15 knot esen güneyli rüzgarda IRC A sınıfları iki, IRC B sınıfları ise bir adet şamandıra yarışı yaptılar. IRC A-1 sınıfının birincisi TEB Özel-Farr Away oldu.

IRC A sınıfları önce, üçgen-sosis rotada kıran kırana mücadele ettiler. Filoda ilk finiş veren; düzeltilmiş sonuçlarda da birinci olan Flying Box-Lemon Arkas oldu. Grupta tekne tekneye heyecan ise yarış boyunca Farr 40’lar arasında yaşandı. Flying Box’un ardından gelen Farr Away, Farrfara ve Boreas’ın kapışması izlemeye değerdi. Farr Away ile Farrfara finişe 20 saniye farkla girdi. Protel-Matmazel ise düzeltilmiş zamanda bu üçlünün 2 saniye ile önüne geçerek ikinci oldu. IRC A-2 sınıfında birinci Anyway, A-3 sınıfında Fortuna 2 ekipleri oldu.

bayk_start

Günün ikinci yarış startı sadece IRC A sınıfları için verildi. 3 tur offsetli şamandıra parkurunda yarışan ekipler yine keyifli bir mücadele ortaya koydular. Team Özonur’un yarıştırdığı TEB Özel-Farr Away teknesi düzeltilmiş sonuçlarda birinci olarak haftasonununda galibi oldu. Yine düzeltilmiş sonuçlarda Matmazel ikinci, Flying Box üçüncü oldu. Yarışa damgasını vuran performanslardan biri de yine Farrfara ekibiydi. Filonun ön tarafıyla yakın bir mücadele çıkardı ancak dördüncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Bu sonuçlarla IRC A grubunda üç tekne aynı puanla sıralandı. Son yarışın sonucuna göre Farr Away, Flying Box ve Matmazel sırasıyla ilk üçe girdi. IRC A-2’de Anyway birinci, A-3 sınıfında da Fortuna 2 haftasonunun birincileri oldular.

bayk_ödül töreni

Cumartesi günü yapılan iki yarış ile kapanan 6. Ayak organizasyonunun ardından 2014 The Marmara Bayk Kış Trofesi 24-25 Mayıs’taki son ayak ile tamamlanacak.

2014 The Marmara Bayk Kış Trofesi 6. Ayak grup sonuçları şöyle:

http://www.bayk.org/2014-2
Efe Sezik
Fotograflar: Ayşegül Torun

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder