Satılık Tekneler

Bodrum Tirhandil Yarışı'nda Talihsiz Kaza
24.01.2017 Bodrum Tirhandil Yarışı'nda Talihsiz Kaza Bodrum’da düzenlenen Tirhandil Yelken Yarışları'nda, “Aganta” isimli tekne rüzgar nedeniyle alabora oldu. Yelkenli teknede bulunan 7 kişi canını zor kurtarırken, yarışmacılar teknenin batma anlarını sosyal medyadan canlı yayında paylaştılar.

Bodrum Tirhandil Yarışı'nda Talihsiz Kaza

Bodrum eğlence dünyasının tanınan ismi işadamı Atilla Serttaş, tekneleri alabora olup batma tehlikesi geçirirken, o anları sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınladı. Bodrum’da düzenlenen “Bodto Tirhandil Kış Trofesi” 1’inci ayak yarışlarına, 14 tekne ve 100’e yakın yarışçı katıldı. Yarışların ilk ayağında 3 numara ile yarışan 15 metre uzunluğundaki “Aganta” isimli ahşap yelkenli, rüzgarın etkisiyle bir anda alabora olarak sulara gömüldü. Teknenin sahibi olan, eğlence dünyasının tanınmış ismi turizmci Attila Serttaş ise, teknesinin üstünden inmedi. Teknede bulunan 7 sporcu suya düşmemek için uzun süre mücadele etti.

Bodrum Tirhandil Yarışı'nda Talihsiz Kaza.

O anlarda teknenin sahibi Atilla Serttaş cep telefonu ile sosyal medya üzerinden canlı yayına geçti. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmasıyla tanınan Serttaş, canlı yayında alabora olduklarını ve yardım beklediklerini duyurdu. Serttaş bir taraftan da, soğuk ve rüzgarlı havada mürettebatının moralini yüksek tutmaya çalıştı. Teknede bulunan diğer yarışmacılar botla kurtarılırken Serttaş, teknesi vinçle çekilene kadar tekneyi terk etmedi. 

Bodrum Tirhandil Yarışı'nda Talihsiz Kaza,,

Önce sporcuları kurtaran yardım ekipleri, daha sonra batmak üzere olan tekneyi Paşatarlası Mevkii’ndeki Yeni Liman’a çektiler. Ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonrasında tekne karaya çekildi. Başka teknelere bağlanarak Bodrum gemi yanaşma iskelesine getirilen yelkenli, vinç yardımıyla denizden çıkarıldı. Sahil güvenlik ekipleri, Bodrum Deniz Arama Kurtarma Derneği ve 112 ekipleri ise, yaşanacak olumsuzluklara karşı
olay yerinde hazır bekledi.Kurtarılan teknesinden indikten sonra, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Attila Serttaş; “Çok güzel bir yarıştı. Bodrum tirhandil yarışının ilk ayağıydı. Çokta keyifli bir yarıştı zevk alıyorduk. İyi bir sağanak geldi orada iyi bir broş yedik, tekneyi yatırdık. Yani Allah’tan bir kaza bela başka yaralımız olmadı. Canlı yayında yaptık. Güzel eğlence oldu. Hava güzel, Bodrum güzel böyle şeyler olacak yarışta. Bir problem yok yani önemli olan yaralanma kaza bela olmasın. Onun haricinde mal önemli değil, tekne önemli değil. Tekrar yaparız tekrar yarışırız.” dedi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder