Satılık Tekneler

Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışları Tamamlandı
05.01.2015 Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışları Tamamlandı

Rusya'dan Muğla'nın Bodrum ilçesinde kamp için gelen ve ilçede düzenlenen Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışlarına katılan Rus takımı, yarışlarda birinci oldu.

 Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi

Rusya'nın Moskova, Soçi ve CSK yelken kulüplerinin optimist ve laser takımları, bir süre önce kamp için Bodrum'a geldi. Ülkelerindeki kış şartlarından dolayı göllerin donması üzerine antrenman yapamayan yelkenciler, Bodrum'da hem güneşin hem de rüzgarın keyfini çıkardı.

Kamplarını tamamlayan takımlar, Gümbet Baba Otel açıklarında düzenlenen Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi'ne katıldılar. İki gün süren yarışlara aralarında Rus yelkencilerin de olduğu 95 sporcu katıldı.

Yarış sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Bodrumspor Yelken Kulübü Antrenörü Serdar Çiçek, yarışmayı Era Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Yarışmada lazer ve optimist sınıflarında toplam 6 yarışın yapıldığını ifade eden Çiçek, "Yarışlar sonucunda Rusya'dan gelen takımlarımızdan birisi birinci oldu. Bu yarışların 3'üncü ayağı 17-18 Ocak'ta yapılacak. Kışı en iyi şekilde değerlendiriyoruz" dedi.

 Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi

Rus Antrenör Valery Zhukov Bodrum’da edindiği izlenimleri şu sözlerle özetledi; “Her şeyden önce Bodrum bizim için deniz, güneş ve yelken demek. Türk insanı çok sıcak kanlı. Biz Bodrum´a genellikle sadece yarışçı çocuklarımızla değil ailemizi de beraber getiririz. Bu sefer üç kulüp olarak geldik. ayrıca Ukrayna’dan bir aile daha geldi ve bu bize büyük mutluluk verdi. Çünkü biz yelkende hep beraber olmaktan keyif alıyoruz” dedi.

 Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi

Hafta sonunda düzenlenen yarışlarda Rusya'nın Vodnik Kulübü'nden Denis Lepin birinci, Turgutreis Yelken Kulübünden Kaan Koska ikinci, Bodrum Era Yelken Kulübünden Umut Kartal'da üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara sahilde düzenlenen törenle ödülleri verildi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder