Satılık Tekneler

Bodrum Cup yağmurla başladı
23.10.2012
Bodrum Cup yağmurla başladı

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından organize edilen Bodrum Cup Yarışları, 24. yılında Ege'nin iki komşu ülkesi Türkiye ve Yunanistan sahillerinde yapılacak.

Bodrum Cup yağmurla başladı24. Bodrum Cup, Bodrum Neyzen Tevfik Caddesi'nden, İskele Meydanı'na kadar süren kortej yürüyüşüyle başladı. Çeşitli müzik, dans ve animasyon gruplarının gösteriler sunması planlanan etkinlik, yağmur nedeniyle kısa kesildi.

Bodrum Belediyesi Organizasyon Sorumlusu Ali Çakır, yarışların bu yıl 24'üncüsünü yaptıklarını bildirdi. Yelkenlilerin yarın sabah demir alacağını belirten Çakır, yaklaşık bin yarışmacının derece yapmak için mücadele edeceğini kaydetti.

24. Bodrum Cup'a katılacak yatlar, geleneksel yarış kampanasının çalınmasının ardından yarın sabah Yalıkavak rotasından denize açılacak. Akşam Palmarina Bodrum ve Yalıkavak Belediyesi'nin misafiri olacak yarışmacıların, 24 Ekim Çarşamba günü rotası ise D-Marin Didim olacak. Gümrük işlemlerinin ardından 25 Ekim Perşembe günü Kalymnos, 26 Ekim Cuma günü de Kos rotasıyla devam edecek 24. Bodrum Cup, 27 Ekim Cumartesi günü Bodrum etabı ve ödül töreniyle sona erecek.

Bodrum Cup, yatların içinde yolcusu ile yarıştığı Akdeniz'in ender yarışlarından birisi. Yarışlar, Bodrum ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki tersanelerde üretilen ahşap yatların seyir halinde sergilendiği, kesintisiz 24 yıldır devam eden geleneksel “Deniz Sergisi” olarak tabir ediliyor.

Yunan adalarının programa katılımıyla renklenen Bodrum Cup organizasyonu, iki yaka halkının yakınlaşmasına da vesile oluyor.


Bodrum Cup yağmurla başladı

Bodrum Cup yağmurla başladı
 
 Bodrum Cup yağmurla başladı
 Bodrum Cup yağmurla başladı


Kaynak : Hürriyet Gazetesi


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.