Satılık Tekneler

Bodrum Cup Ödül Töreniyle Son Buldu
27.10.2014 Bodrum Cup Ödül Töreniyle Son Buldu
ERA Yat Kulübü tarafından 20-25 Ekim tarihleri arasında Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde düzenlenen 26. Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Yat Yarışları, ödül töreniyle sona erdi.ERA Yat Kulübü tarafından 20-25 Ekim tarihleri arasında ilçede organize edilen 26. Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Yat Yarışları, Cumartesi akşamı düzenlenen ödül töreniyle son buldu. 

Bodrum Cup Ödül Töreniyle Son Buldu

26. Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Yat Yarışları’nda 3. gün fırtına nedeni ile Kalimnos adasında mahsur kalan yatlar 4. gün 16 millik Kalimnos Adası - Yalıkavak etabında mücadele etti. Yeterli rüzgarı bulan yatçıların mücadelesi nefesleri kesti.

Bodrum Cup Ödül Töreniyle Son BulduBodrum Cup Ödül Töreniyle Son Buldu

Klasik Ahşap Yatlar kategorisinde yarışan 'Alondra' yatı hem kendi kategorisinde, hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi Kupası, Bodrum Belediyesi Kupası ve Regetta Kupası'nda dört sevinç birden yaşadı. Genel Klasman ve Gulet XL'de 'STS Okul Gemisi', Tirandil sınıfında 'Montenegro', Gulet ve Mozaik sınıflarında 'Jasmin 1', Ahşap Yatlar genel Klasmanda ve Standart yatlar sınıfında 'Randa', Katamaran sınıfında 'Fame' ,Cruiser sınıfında 'Shiraz Banou', Cruiser XL sınıfında 'Lady Katrina', IRC sınıfında 'Simenika' kupalarını aldı. 

  Yarışmalara tam 26 yıldır katılan 'Büyük Yunus' yatı ekibine jüri özel ödülü verildi. Hollanda'dan 26 yıldır aralıksız yarışmaya katılan 'Borina 1' isimli yattaki denizciler ''fahri hemşeri'' unvanına layık görüldü. Yarışlara ailesiyle katılan 1.5 yaşındaki Mira Kılıç en genç yarışmacı ödülünün sahibi oldu. Mira tören sırasında yatta uyuduğu için ödülünü annesi Özlem Kılıç aldı. 

Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal yaptığı kapanış konuşmasında, "İlk 25 yılını geride bıraktığımız yelken yat yarışları ile, mavi yolculuğu ve Bodrum guletlerini marka haline getirip dünyaya tanıtmayı başardık. Şimdi önümüzdeki 25 yılın planlamasını yaparak, bu markanın değerini yükselterek daha çok yabancı yelkenciyi çekmek için yoğun gayret sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.Son gün düzenlenen yarışın ardından, Gümbet açıklarında organizasyon için özel olarak hazırlanmış “yüzen şehir” olarak adlandırılan iskelede ödül töreni gerçekleştirildi. Yüzen platformlar Bodrum City Yüzen Şehir'de düzenlenen ödül törenine Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Organizasyon Onursal Başkanı Erman Aras, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özalın, Deniz Ticaret Odası Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, TÜRSAB Bodrum Şubesi Başkanı Sevinç Gökbel, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, D-Marin Marinalar Gurubu Genel Koordinatörü Ali Arken Bezirgan da katıldı; kupa ve plaket ödüllerini verdi. 

Bodrum Cup Ödül Töreniyle Son Buldu

Yapılan konuşmaların ardından yarışmaya destek olanlara çeşitli hediyeler verildi. Dereceye giren takımlar ve klasmanları ise şu şekilde belirlendi: 

STANDART 
1-RANDA 
2-ZAMAZINGOM 
3-KUĞU 

MOZAIK 
1-JASMIN I
2-GRANDI
3-AYAZ 

GULET XL
1-STS BODRUM
2-GLORIOUS 
3-BORİNA 1 

GULET 
1-JASMIN I 
2-GRANDİ 
3-AYAZ 

TRIANDIL 
1-MONTENEGRO 
2-COCOTTE 
3-USTA K

GENEL 
1-ALONDRA 
2-BORİNA 1
3-STS BODRUM

CLASSIC 
1-ALONDRA 
2-WENDY 
3-MOYA 

CRUISER XL
1-LADY KATRINA
2-MERLIN 
3-HAZAR YILDIZI 
 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.