Satılık Tekneler

Bodrum Cup 3. Gün Yarışları İptal Edildi
23.10.2014 Bodrum Cup 3. Gün Yarışları İptal Edildi

İlk günü havasız başlayan Bodrum Cup’ta rüzgarın geldiği ikinci gün sonrasında üçüncü gün fırtına nedeniyle iptal edildi.
Bodrum’da 26 yıllık bir klasik olan Bodrum Cup Uluslararası Ahşap Yatlar Yelken Yarışları'nın ilk günü nazlanan rüzgar için saatlerce beklenmişti, sonunda rota kısaltması ile yarış tamamlandı. Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından Palmarina Yalıkavak Bodrum sponsorluğunda düzenlenen Bodrum Cup’ta ilk start dün Karaada-Kargı Adası rotasında verildi. Ancak starttan sonra hava kalınca, yarış da abandone edildi. Hayli beklenmesine rağmen rüzgar gelmeyince rota kısaltması yapılacağı ilan edildi ve start Karaada’dan Kargı Adası’na taşındı. Ne var ki ikinci start denemesi de abandone ile sonuçlandı. Sonunda saat 11.00’da başlaması planlanan yarış ancak 15.00’da başlayabildi.

Geceyi Gümbet’te kurulan dev yüzer platformun etrafına bağlanarak geçiren konuklar ve yarışçılar, İlhan Şeşen konseri ile coştu. Hava ikinci gün kuvvetli esti ve Yunanistan’a bağlı Kalymnos Adası rotasına yelken basan filoya güçlü lodos eşlik etti.

Bodrum Cup’ta ikinci gün Bodrum ile Yunanistan’ın Kalymnos Adası arasında yaklaşık 19 deniz mili mesafeli rotada gerçekleşecek yarış için 100 yattan oluşan filo Karaada açıklarındaki start hattına geldi. Ancak bu kez onları kuvvetli lodos bekliyordu.
Starttan 15 dakika sonra bir aydır Bodrum’da bulunan Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in 110 metre boyundaki mega yatı "Radiant" yarışları “yakından” izlemek için limandan çıkıp filonun arasına girince kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Kargı Adası ve Akyarlar Hoca Burnu’nun ardından Psemiros Adası rotasına giren yatların önünü bu kez de uluslararası sularda “Pionner” adlı bir kuru yük gemisi kesti. Yatlar çatışmadan sakınmak için rotalarını değiştirirken, filoya eşlik eden Sahil Güvenlik botu tarafından uyarılan gemi uzaklaştırıldı.


Kalymnos Adası’nda tamamlanan ikinci etapta genel klasmanda birinciliği “Boatox” kazandı. Tirandil sınıfında “Cocotte”, Gulet XL sınıfında “STS Bodrum”, Gulet sınıfında “Büyük Yunus”, Mozaik sınıfında “Boatox”, Cruiser XL sınıfında “Lady Catherina”, Klasik Yatlar sınıfında “Alondra”, Katamaran sınıfında da “Joy and Wind” tekneleri birinciliğe adlarını yazdırdı. 

Geceyi Kalymnos adasında geçiren yatlar Bodrum Cup’ın üçüncü gününde fırtına nedeniyle yarışın iptal edilmesi nedeniyle günü adada bekleyerek geçiriyorlar.

Bodrum Cup Uluslararası Ahşap Ahşap Yatlar Yelken Yarışları, yaklaşık 13 deniz mili mesafeli Kalymnos-Leros rotasında yapılacak 3. Ayak ile devam edecek. Yarışlar Yalıkavak etabının ardından 25 Ekim'de Bodrum'da sona erecek.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.