Satılık Tekneler

Boaty McBoatface Denizaltısı İlk Görevine Hazır
14.03.2017 Boaty McBoatface Denizaltısı İlk Görevine Hazır Birleşik Krallık Okyanus Bilimi Merkezi’nin yeni uzun menzilli Autosub’ı ilk görevine çıkmaya hazır. ‘Boaty McBoatface’ isimli denizaltı, Antartika sularında çıkacağı görevi için suya indirilme aşamasına geldi. Dünyanın en soğuk ve en derin sularında görev yapmak üzere tasarlanan denizaltı, iklim değişikliğini etkileyen faktörleri araştıracak. 

Boaty McBoatface

Antartika Dip Suları’nda araştırmalar yapacak olan denizaltının görevine, Southamton Üniversitesi ve British Antarctic Survey’den (BAS) bilimadamları katılacak. 

Doğal Ortamı Araştırma Konseyi tarafından, geçtiğimiz sene internette fenomen haline gelmiş bir anket yayınlanmıştı. Ankette Birleşik Krallığın yeni kutup araştırma gemisi için isim aranıyordu. Anket sonucunda kazanan isim ‘Boaty McBoatface’ olmuş ancak, sonrasında geminin ünlü doğa bilimci ve araştırmacı Sir David Attenborough’nın adını taşımasına karar verilmişti. İsim yarışmasını ve anketi kazanan ‘Boaty McBoatface’ ismi ise adsız biçimde tasarlanmış ve inşa edilmiş olan bu araştırma denizaltısına verildi. 

Boaty McBoatface.

Araştırmanın süreceği Antartika Yarımadası’nın 500 mil ötesinde, yaklaşık 3500 metre derinlikteki bölgede akıntılara ve sualtı türbülanslarına karşı NOC’den mühendisler araştırma ekibine destek verecek. NOC tarafından geliştirilen bu uzun menzilli Autosub denizaltı, kuruluşun bugüne kadar ortaya çıkardığı en gelişmiş sualtı aracı olma niteliğine sahip.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.