Satılık Tekneler

Boat Show’un En Büyük Teknesi – ''VAY'' Yelkenlisi
08.10.2015 Boat Show’un En Büyük Teknesi – ''VAY'' Yelkenlisi
İstanbul Boat Show’un en büyük ve en pahalı teknesi, yerli üretim bir tekne olan “VAY” yelkenlisi. 6 Ekim’de kapılarını açan 35. İstanbul Boat Show’da sergilenen ''VAY'' yelkenlisi, tam 40,40 metre uzunluğunda, çift direkli yelkenlinin ana yelken direğinin uzunluğu ise 37 metre.

vay-yelkenli
 
''Vay'' yelkenlisi bir ketch gulet. 40,40 metre uzunluğundaki yat, 2013 yılında Su Marine tarafından denize indirildi. Yelkenlinin iç tasarımı İstanbul Tuzla Aydınlı Bölgesi'nde faaliyet gösteren Su Marine tarafından yapılırken, mühendislik ve dış tasarımı Taka Yachts – Tanju Kalaycıoğlu imzasını taşıyor. '''Vay'' yelkenlisi, tamamen el yapımı ahşap epoksi lamine bir gövdeye sahip. Su Marine 2007 yılında kurulmuş, ancak tersanenin aslında 40 yılı aşkın bilgi birikimi bulunuyor. Bugüne kadar ürettiği 30 metre üzeri yatlarla adından söz ettiren Su Marine, Roxane, Vay, Darwin ve In Love gibi ödüllü ve efsane olmaya aday yatlara imza atan bir tersane.

vay-yelkenli-1

''Vay'' yelkenlisinde konaklama için nefis döşenmiş 5 konuk kamarası bulunuyor. Bu kamaralardan biri master kamara, iki tanesi VIP kamara ve diğer ikisi ise konuk kamarası olarak dekore edilmiş. Yelkenlide 10 özel konuğun çok keyifli zamanlar geçirmesi için her şey düşünülmüş. Ayrıca yatta görev yapacak mürettebat için de 3 kamarada konaklama olanağı bulunuyor.

vay-yelkenli-2

İki adet Scania DI12 60 M, 430 HP dizel motorla donatılan ''Vay'' yelkenlisi rahatlıkla ve konforlu bir şekilde 11 knot seyir hıza çıkabiliyor. Yelkeni motoryatın maksimum hızı ise 13 knot. 

vay-yelkenli-3

Tekne’nin üreticisi Su Marine firmasının ortaklarından Göksen Körezlioğlu, yelkenli ile ilgili olarak; “Türkiye’de çok fazla uygulanmayan bir yöntemle bu yat yapıldı. Kullanılan ağacın suyla teması tamamen kesildi. Bu çok yüksek düzeyde bir sağlamlık sağlıyor. Hem de suyun üzerinde sonsuz bir dayanıklılık sağlıyor. Yüz sene suda bıraksanız, yüz sene sonra gövdesini sapasağlam bulabilirsiniz. Yelken performansı da oldukça yüksek” dedi.

vay-yelkenli-4

35. Uluslararası İstanbul Boat Show, 11 Ekim akşamına kadar ziyaretçilerini Pendik Marintürk İstanbul City Port’ta ağırlamaya devam edecek.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Alpay kardeşime, yakışır çıkar o zor günlerin acısını,inşallah huzurlu sağlıklı nice yıllar Yaşarsın. Suat Emsen

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.