Satılık Tekneler

Boat Show 1 milyar dolarlık iş hacmi hedefiyle açılıyor
13.02.2013

Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenen CNR Avrasya Boat Show 15 Şubat 2013'te kapılarını açıyor.

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Fuar’da, 300’e yakın üstün performanslı mega yat ve motoryatların ziyaretçilerin beğenisine sunulacağını bildirdi.

Bu yıl Avrasya Boat Show’un “ziyaretçisiyle katılımcısıyla bambaşka bir fuar olacağını” belirten Erem, “Türkiye’de düzenlenen fuarların içinde metrekaresi en büyük olan fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

DENTUR Başkanı Alparslan Sirkecioğlu, Avrasya Boat Show’da sergilenecek teknelerin toplam 150 milyon avro değerinde olduğunu söyleyerek, fuarın sektöre 1 milyar dolarlık ciro sağlayacağını belirtti.

Boat Show 1 milyar dolarlık iş hacmi  hedefiyle açılıyor

Dünyada karada yapılan üçüncü en büyük tekne ve yat fuarı olan “CNR Avrasya Boat Show, Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı”nın altıncısı için geri sayım başladı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından 15-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenen dev organizasyona Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu (IFBSO) da destek veriyor.

Avrasya Boat Show Fuar’ı öncesi düzenlenen basın toplantısında fuarla ilgili açıklamalarda bulunan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Bu sene fuara125 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Sosyal medya üzerinden yaptığımız çalışmaların sonucunu alacağız. Ziyaretçisiyle, katılımcısıyla bu yıl Avrasya Boat Show Fuar’ı bambaşka bir fuar olacak” dedi.

Ceyda Erem, Avrasya Boat Show’a 1.000’in üzerinde markanın katılacağını belirterek, “Fuar’da küçük, orta ve mega sınıftan 300’e yakın teknenin sergileneceğini” söyledi. Fuar’ın sektörü sadece ticari açıdan doyurmasının yanında yapılacak seminerlerle sektörü bilinçlendireceğini anlatan Ceyda Erem, şöyle konuştu: “Türkiye’de bir ilk yaşanacak. Uluslararası Deniz Endüstrisi Birliği (ICOMIA) yetkilileri, 18-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek seminerlerde konuşmacı olacak. ICOMIA Çevre Faaliyetleri Müdürü Albert Willemsen ve ICOMIA Teknik Müdürü Udo Kleinitz fuar kapsamında düzenlenen seminerlerde Gezi Tekneleri Yönetmeliği, Süperyat Endüstrisi ve Denizcilik Endüstrisinde Küresel Çevre Mevzuatı ile ilgili bilgi verecek.”

Ceyda Erem, satış fiyatı 3 milyon liraya ulaşan üstün performanslı mega yat ve motoryatların sergileneceğini aktararak, “Fuardan bir gün önce 14 Şubat 2013 tarihinde VIP açılışına Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım da katılacak” dedi.

Fuar her sınıfa hitap edecek

DENTUR Başkanı Alparslan Sirkecioğlu da, fuarda satış fiyatı 5 bin TL’den başlayarak, 3 milyon avroya kadar tekne olduğunu ifade ederek, “Avrasya Boat Show’da sergilenecek ürünler her kesime hitap ediyor. Bu yüzden bu fuar yanlıca üst sınıfı değil her kesimi heyecanlandıracak. Fuar sektöre 1 milyar dolarlık ciro sağlayacak” diye konuştu.

Fuarın 85 bin metrekare alanda düzenleneceğinin bilgisini veren Sirkecioğlu, Avrasya Boat Show’da sergilenecek teknelerin toplam değerinin 150 milyon avro olduğunu söyledi.

Fuardan notlar…

Ödüllü tekneler görücüye çıkıyor

-“Açık hava alanı” felsefesi ile tasarlanan Azimut 55-S,

-olağanüstü çarpıcı detaylara sahip spor bir tekne olarak dikkat çeken Targa 62 GT,

-yeni snıf Virtess 420, “2012/13 European Yacht of the Year” ödülüne aday Sun Odyssey 469,

-mega yat izlenimine sahip Squadron 65,

-kuyruklu motor (sterndrive) özelliğine sahip ilk flybridge’li model olan Prestige 350

-çok sayıda ödülün sahibi olan Prestige 500S

CNR Avrasya Boat Show'da dikkat görülebilecek tekneler arasında bulunuyor. 

Fuarın en büyük teknesi Numarin 78

Türkiye’nin önde gelen performans yat üreticisi Numarine, 78 HT modelinin 2013 versiyonu ile CNR Avrasya Boat Show'un en büyük teknesi olma özelliğini taşıyor.

Yurt dışında oldukça ilgi gören bu model 24 metrelik uzunluğuna rağmen 38 knota kadar ulaşan hızı, şık ve modern çizgileri ile rakipleri arasında öne çıkıyor.

En büyük yelkenli: Hanse 575

Dünyanın en büyük üç yelkenli üreticisinden biri olan Almanya merkezli  Hanse Yachts’ın en yeni modeli Hanse 575 Türkiye’deki yelken severlerin karşısına ilk defa Avrasya Boat Show’da çıkacak. 17,5 metre uzunluğu ile fuardaki en büyük yelkenli tekne unvanına sahip Hansa 575, inanılmaz hacim sunan yaşam alanları, kolay seyir için tasarlanmış kokpiti ve tam otomatik şişme bot garajıyla fark yaratıyor.

Olağanüstü spor model Targa 62

Çarpıcı görünümlü ve gücünden şüphe duyulmayan spor bir tekne olarak dikkat çeken Targa 62 GT, iç tasarımı ve donanımlarıyla da büyülüyor. 19.37 m uzunluğundaki tekne, nefis kokpit düzenlemesiyle konfordan asla ödün vermeden muhteşem zamanların geçirilmesine olanak tanıyor.

CNR Avrasya Boat Show’da sergilenecek diğer büyük tekneler arasında Squadron 65, Sessa 68,  Princess V62, Princess 56, Absolute 70, Bavaria 420, Targa 62 ve Uniesse 65 yer alıyor.

 

Foto Altı: CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve DENTUR Başkanı Alparslan SirkecioğluYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder