Satılık Tekneler

Blohm+Voss'un Lürssen’e Satışı Onaylandı
02.11.2016 Blohm+Voss'un Lürssen’e Satışı Onaylandı Dünyanın en büyük süperyat üreticilerinin birleşmesine 31 Ekim günü onay çıktı. Alman Adil Ticaret Komisyonu, Lürssen’in Blohm+Voss tersanesindeki Star Capital Partners hisselerini, satın almasını onayladığı duyurdu. Bu birleşme, tarihte süperyat endüstrisindeki en büyük birleşme şeklinde kayıtlarda yerini alacak.

Lürssen

Lürssen Maritime İcra Kurulu Başkanı Peter Lürssen, Hamburg’ta faaliyetlerini sürdüren tersanenin örgütsel yapısını ve süreçlerini ayrıntılı biçimde yeniden gözden geçirmesi mümkün olan birleşme hakkında; “Aldığımız bu karar ile birlikte, hedefimize ulaşmak için büyük bir adım atmış olduk. Ayrıca, mevcut tamir ve onarım faaliyetlerini geliştirmek ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için bu tesisleri kullanmak istiyoruz. Buna ek olarak, tersanenin yetkinlik ve deneyimli çalışanlarını kullanmayı ve Hamburg tesislerinde karmaşık yeni donanma gemilerinin üretimine devam ediyoruz. Hamburg tersanesinde, yatların üretimi konusu ise tüm dünyadaki pazarın durumuna bağlı olacak ve kararı şu an vermek gerçekten çok zor” dedi.

Blohm+Voss tersanesi CEO Fred van Beers ise, kendilerinin uzun dönemli stratejik yeni sahiplerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, birlikte daha büyük işler yapabileceklerini söyledi.

Blohm+Voss

Artık tek çatı altında birleşen iki tersane, daha önceden de Alman Deniz Kuvvetleri için Type 125 firkateyni gibi projelerde birlikte çalışmışlardı.

Lürssen Werft GmbH & Co. KG teknik direktörü Dr. Klaus Borgschulte, birleşme konusunda şunları söyledi; “Bu ilişkinin devam etmesi için iyi bir temele sahip olduğumuza ve aynı çatı altında buluşmuş olmamızın firmamızı daha da ileriye götüreceğine inanıyoruz.” dedi.

Ekim ayının son gününde resmi olarak satın alınmanın onaylanması sonrasında, Lürssen’in Blohm+Voss adını koruyup korumayacağı veya iki markayı tamamen birleştirmeyi düşündüğüne dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak açık olan bir şey var ki, Bremen’de faaliyetlerini sürdüren Lürssen için, yeni La Ciotat ve Hamburg tersane tesislerinin bariz bir şekilde güçlendiğini kanıtlıyor.

Lürssen ve Blohm+Voss’un bir araya gelmesi sonrasında ortaya muazzam bir güç çıktı. Toplam 2.800 çalışan, 9 tersane ve dünyanın en büyük 10 süperyatının altısını üreten birleşik bilgi ve tecrübe birikimi..
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.