Satılık Tekneler

BlackCat Multihull Süperyat
21.04.2016 BlackCat Multihull Süperyat
Avustralyalı yatçı Mitch Booth ve çok gövdeli yelkenlilerde uzman isim Malcolm McKeon, lüks katamaran süperyatlar üretmek için güçlerini birleştirdi.

BlackCat-Multihull-Süperyat

BlackCat
isimli markaları, ilk tasarladıkları 50 metrelik modeli ile karşımıza çıkıyor. Katamaran inşa edildiği takdirde, tek yapıdan oluşan, dünyanın ilk karbon fiber yatı olacak. 

BlackCat-Multihull-Süperyat-2

Verimli tasarımı sayesinde, 50 metre boyundaki katamaran tam 30 knot sürate erişebiliyor. Ayrıca kısa su kesimi sığ sularda rahatlıkla demirleme imkanı da sunuyor. 

BlackCat-Multihull-Süperyat-3

Yaklaşık kırk senedir katamaran gövdeli yelkenlilerde yarışan eski Olimpik yelkenci Booth; ''Süperyat tasarımlarının katamaranlara dönüşmesi oldukça mantıklı bir değişim.

BlackCat-Multihull-Süperyat-4

Katamaranlar; sürat, boş alanlar, düşük yatma açıları gibi konularda tek gövdeli yelkenlilere göre oldukça avantajlı. Bizim bu süper katamaran konseptimiz, stabilite ve performans açılarından oldukça heyecan verici.'' dedi.


BlackCat-Multihull-Süperyat-5

BlackCat’in ilk konsept modeli olan bu 50 metrelik süper katamaranın 340 metrekarelik yaşam alanı var. Bu şimdiye kadar görülmemiş bir ölçü olarak karşımızda. Ek olarak, oldukça hafif ağırlığı ve sürüklenmeyi minimuma indirecek tasarımı sayesinde BlackCat, üretildiği takdirde hayli düşük yakıt ve mürettebat masrafı ortaya çıkaracak. 
 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder