Satılık Tekneler

Billy Joel’den Anlamlı Bağış
29.08.2016 Billy Joel’den Anlamlı Bağış Amerikalı şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Billy Joel, milyon dolarlık yatı Vendetta'yı bağışladı. “The International SeaKeepers Society” (Uluslararası Deniz Koruyucuları Derneği), dünya yatçılık camiası ile birlikte çalışmalar yapıp, oşinografi araştırma ve çevrenin korunması için eğitimler düzenleyerek, yat sahipleri ve mürettebat için eşsiz bir farkındalık programı oluşturuyorlar. Billy Joel de bu kurumun çalışmalarına katkıda bulunabilmek amacıyla milyon dolarlık kullanım yatını onlara bağışladı.

Vendetta

Günlük kullanım amaçlı Vendetta teknesi, müzik efsanesi Billy Joel tarafından tasarlanmış ve ilk kez 2015 yılındaki Fort Lauderdale Boat Show’da (FLIBS) sergilenmişti. Billy Joel, 1984 yılında çıkarttığı single ‘Leave a Tender Moment Alone’ şarkısının aksine bir başka tender tekne yapımına girişmişti. O zamanlar, rock yıldızının orta yaşları geçtiğinde, günlerini yat tasarımcısı olarak geçirecek esprisi yapılmıştı. 

Billy Joel, kendisinin Long Island’da bulunan evinde harika bir günlük kullanım teknesi tasarlamış, yerel imkanlarıyla Doug Zurn ve CH Marine ile tekneyi hayata geçirmişti. Sonucunda da, 11,58 metre uzunluğundaki Shelter Island Runabout teknesi ortaya çıkmıştı. 2015 yılında da bu kez, Fort Lauderdale Boat Show’da Joel/Zurn ortaklığının bağışlanan teknesi Vendetta ilk kez sergilenmişti.

Vendetta-2

“The International SeaKeepers Society” dünya okyanuslarının korunmasının, küresel çevre korumasının anahtarı olduğuna inanan önemli liderlerden oluşmaktadır. Dernek üyelerine göre okyanuslar, dünya yaşamının kilit taşıdır. Bu nedenle, derneğin üyelerinin tamamı okyanusların durumunu ele alacak somut çözümler üretmek üzere kendilerini adayacak kadar çalışmalarda bulunuyorlar. Derneğin sloganı ise, “Araştırma, Eğitim, Koruma ve Geri Kazanım”.

Vendetta-3

The International SeaKeepers Society” derneğinin Başkanı Michael Moore yapılan bağış hakkındaki konuşmasında; “Billy Joel tarafından yapılan bu cömert jesti büyük bir takdirle karşılıyoruz. Derneğimiz için bu bağış inanılmaz değerli bir fırsat. Sayın Billy Joel’e sonsuza kadar müteşekkir kalacağız. Ayrıca, bu bağışın gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Northrop & Johnson firmasından yat brokeri Bruce Leffers’e de teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Vendetta-4

Northrop & Johnson brokerlik firmasının Grup Başkanı Bruce Leffers ise teslim töreninde; “Koşullar uygun olduğunda, “The International SeaKeepers Society” gibi seçkin bir yardım kuruluşuna destek olmak onurdur.” dedi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder