Satılık Tekneler

Bilgin Yacht'tan 80 Metrelik Proje; Bilgin 263
11.11.2015 Bilgin Yacht'tan 80 Metrelik Proje; Bilgin 263
Dünyada, Türkiye’nin isminden övgü ile bahsedilen tersanesi Bilgin Yacht'ın, uzun süredir çalıştığı müşterisi ile yeni bir süperyat projesinin inşası için sözleşme imzaladığı açıklandı.

Bilgin 263 ismi verilen proje tamamlandığında, sadece Bilgin Yacht’ın değil, aynı zamanda Türkiye’de üretilmiş en büyük süperyat olacak.

bilgin-263
 
80 metre uzunluğunda olacak olan yatın tasarımı Unique Yacht Design tarafından yapılmış. Bu proje Bilgin Yacht’ın, aynı müşterisi için ürettiği üçüncü yat olacak.

Unique Yacht Design, bu projenin konsepti için aralıksız altı ay boyunca çalışmış. Firma özellikle dış mekanların tasarımı ve gemi inşa mühendisliği konusunda, uzun ve detaylı çalışmalarda bulunmuş. Süperyatın mühendisliğinde Ozgün Yacht Design, iç tasarımında ise H2 Yacht Design imzası bulunuyor.

bilgin-263-1

Tasarım ve mühendislik aşamaları sonrasında yatın sahibi ile Bilgin Yacht'ın İstanbul’daki Genel Müdürlük binasında, 15 Ekim 2015 tarihinde süperyatın üretimi için imzalar atıldı.

Elimizdeki sektörel bilgilere göre Bilgin Yachts’ın ürettiği teknelerin uzunluk ortalaması, son beş yıl içinde 36,4 metreden 49,3 metreye doğru büyümüş durumda. Bilgin Yacht tersanesinde, halen dört süperyatın üretimi devam ediyor, en büyüğünün tam boyu ise 55,4 metre.

bilgin-263-2

Bilgin 263 projesi, Türkiye için çok önemli bir gelişme. Halen kayıtlarda, Türkiye’de üretilmiş en büyük süperyat olarak, 2013 yılında Dünya Yachts tarafından üretilen 72 metre uzunluğundaki Axioma görülüyor.

Türkiye’de üretimde olan 60 metre üstü yatlara baktığımızda, toplam üretimin % 28’inin süperyatlar olduğunu görüyoruz. Antalya’daki Dream Ship Victory tersanesindeki 141 metre uzunluğundaki Dream SymphonyTürkiye’de üretimde olan en büyük yat. Bu yatın 2017 yılında tamamlanması planlanıyor.

bilgin-263-3

Bilgin 263'ün üretimine Mart 2016’da başlanacak ve 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor. Bu proje, Bilgin tersanesi tarafından üretilen en büyük LY3 uyumlu megayat olacak.

Bilgin 263
'te mükemmel donanımlı bir master kamara, üç adet VIP kamarası ve ayrıca dört adet konuk kamarası bulunacak. İki adet çok güçlü MTU dizel motor ile donatılacak olan Bilgin 263'ün maksimum hızının 17,5 knot ve seyir hızının 15 knot olacağı ifade edildi.
 
bilginyacht.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.