Satılık Tekneler

Bilgin Yachts Giaola-Lu Yatını Denize İndirdi
15.04.2016 Bilgin Yachts Giaola-Lu Yatını Denize İndirdi

Türk süperyat üreticisi Bilgin Yachts, 47m Bilgin serisi Giaola-Lu ismi verilen süperyatını geçtiğimiz günlerde denize indirdiği duyurdu. Meksikalı bir müşteri için üretilen süperyatın inşası konusunda, tasarım ekipleri Unique ve H2 Design ile birlikte çalışıldı. Geçtiğimiz günlerde denize indirilen Giaola-Lu'nun son eksikleri tamamlandıktan ve testleri bitirildikten sonra yaz aylarında teslim edilmesi bekleniyor.

Giaola-Lu

Tam boyu 46,8 metre olan Giaola-Lu, çelik ve alüminyum motoryat serisi Bilgin Yachts’ın deplasman sınıfı üretiminin bir yeni ürünü olarak üretildi. Süperyatın genişliği 9,20 metre, draftı 2,45 metre. Süperyat, Avrupa, Akdeniz, Atlantik ve Karayip’lerde seyir yapabilecek RINA Commercial Class Maltese Cross Hull, Mach, Y Unrestricted ve LY3 gibi pek çok yönetmeliğe uygun olarak, sınırsız kıyılarda ve açık denizlerde seyir yapabilecek şekilde üretimi yapıldı.

Giaola-Lu-2

Giaola-Lu, genel kabul görmüş kurallar ve sınıflandırma ile taşıdığı bayrak yönetmeliklerine uygun olarak, çelik gövde ve alüminyum üst yapıya sahip olacak şekilde üretimi şekillendirildi. Sahip olduğu iki adet 1450 HP gücündeki CAT C32 1450 bhp 2300 rpm dizel marin motorlar ile, 16 knot maksimum hıza erişebileceği mühendislik ekibince tahmin ediliyor. 64.600 litre yakıt kapasitesi olan süperyat, A1+A2+A3 kurallarına uygun olarak yaklaşık 5.000 deniz mili sınırsız navigasyon yapabilecek şekilde donatılmış.

Giaola-Lu-3

Yatta altı kamarada toplam 12 kişi ağırlanabilecek. Altı kamaranın dört tanesi konuklar için ayrılmışken, diğer iki kamara ise, çok büyük süit kamaralar olarak hazırlanmış. Farklı bir yerleşim ile 16 konuğa kadar ağırlama da yapılabilecek. Konuklara hizmet edecek 10 mürettebat için ayrı konaklama imkanı bulunuyor. Süperyatın en önemli özellikleri arasında, geniş güneşlenme alanları ve büyük açıklıklı ferah iki adet salonu ile, güvertesindeki jakuzisi sayılabilir.

Giaola-Lu-4

Giaola-Lu'nun charter olarak kullanılıp kullanılmayacağı konusunda net bir bilgi henüz açıklanmadı. Ancak, Bilgin Yachts’ın daha önce ürettiği pek çok süperyat charter olarak kiralanabilmektedir.

www.bilginyacht.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder