Satılık Tekneler

Bilgin Yachts, Bilgin 80M'in Üretimine Başlıyor
21.01.2016 Bilgin Yachts, Bilgin 80M'in Üretimine Başlıyor
2015 yılının Ekim ayında müşteri ile sözleşmesi imzalanan, Bilgin 80M veya uluslararası medyada Bilgin 263 olarak yer alan yeni megayatın, üretim sürecinin ilerlediği ve yatın ilk metal plakasının gelecek ay kesileceği öğrenildi.

Bilgin 80M

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Bilgin Yachts tersanesi yeni Bilgin 80M'i, daha önceden de müşterisi olan bir kişi için üretmekte. Yeni megayat tersanenin ürettiği en büyük yat olacak. ABS Class ve LY3 uygunluğu bulunacak olan megayat, Unique Yacht Design tarafından tasarlandı. Yatın 2019 yılında sahibine teslim edilmesi planlanıyor.

Bilgin 80M-2

15 Ekim 2015 tarihinde imzalanan sözleşmeden sonra, megayatın genel yerleşim planları müşterinin istekleri doğrultusunda elde geçirilmiş. İmalat taslakları ve sonrasında da çizimleri tamamlanmış. Model ve tank testlerinin ise Ocak ayının içinde bitirilmesi planlanıyor. Testlerdeki sonuçlara göre de Şubat ayının sonuna doğru veya en geç Mart ayı başında imalata başlanarak, Bilgin 80M'in ilk metal plakasının kesilmesi hedefleniyor. Gövde inşaatında ilk saç plakanın kesilmesi ile dev megayatın üretimine start verilecek.

Bilgin 80M-3

Bilgin Yachts, Bilgin 80M'i ürettiği Avrupalı müşterisine daha önceden de iki adet yat üretmiş. Bilgin 80M Bilgin Yachts’ın ürettiği en büyük megayat olmasının yanı sıra, Türkiye’de üretilen en büyük megayatlardan da birisi olacak.

Bilgin 80M-4

Bilgin 80M'in dış tasarımını üstlenen bir diğer başarılı Türk tasarım firması Unique Yacht Design, Bilgin tersanesinde üretimi devam eden 47,5 metre uzunluğundaki Bilgin 156 süperyatınında da tasarımını yapmıştı. Yeni Bilgin 80M’in iç dekorasyonunu ise, halen üretimde olan diğer üç yatın iç dekorasyonunu yapan H2 Yacht Design üstlenmiş durumda. Megayatın mühendislik hizmetleri ise Ozgün Yacht Design tarafından gerçekleştirliyor.

Bilgin 80M-5

Yeni
Bilgin 80M'in en özgün özelliklerinden birisi ise, megayatta bulunacak biri kapalı, diğer ikisi açık olmak üzere 3 havuz bulunması.

Bilgin 80M-6

Bilgin Yachts86 yıllık tecrübesi ile yat üretiminde son yıllarda gerçekleştirdiği büyüme planları doğrultusunda, halen dört süperyatı aynı anda üretmeye devam ediyor. 2015 yılında ürettikleri 50 metre uzunluğundaki Dusur süperyatı, H2 Yacht Design tarafından tasarlanmış. Bilgin 155” modeli süperyat artık denizleri keşfediyor.

Bilgin 80M-8

Bilgin 80M, tersanenin üreteceği 75. yat olacak ve tasarımı ile hesaplara göre 18 knot hıza çıkabileceği belirtiliyor
 
bilginyacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.