Satılık Tekneler

Bilgin Yachts, 80M Bilgin 263'ün Üretimine Başladı
24.05.2016 Bilgin Yachts, 80M Bilgin 263'ün Üretimine Başladı
Bilgin YachtsTürkiye’de üretilmiş en büyük süperyat olan 80m Bilgin 263’ün üretimine başladığını duyurdu. Yeni Bilgin 263, üretimi tamamlandığında Türkiye’nin gururu olacak. Tersaneden yapılan açıklamaya göre, süperyatın üretimine Mart ayında başlanmış ve 25 bloktan oluşan çelik süperyat gövdesinin ilk yedi bloğunun tamamlandığı ifade edildi.

Bilgin-263

Üretimine başlanılan siparişin, dünyaca ünlü Türk süperyat üreticisi açısından aynı müşteriden alınan üçüncü sipariş olması bir başka önem taşımakta. Üretimi devam eden süperyatın siparişi, geçtiğimiz yıl Ekim ayında aile şirketi olarak yönetilmekte olan Bilgin Yachts’ın İstanbul’daki genel merkezinde imzalanmıştı.

Bilgin 263 süperyatının dış tasarımı ve gemi inşa mimari projelerini yine Türkiye’de çalışmakta olan, Antalya’da yerleşik Unique Yacht Design ve mühendislik projelerini ise, Özgün Yacht Design gerçekleştirmiş.

Süperyat sahip olduğu ince ve zarif dış çizgilerinde, pek çok dış eğlence mekanı barındırmaktadır. Bunlar arasında en dikkat çekicisi, ön güvertedeki büyük yemek bölümü ve oturma grupları bulunan dinlenme alanıdır. Üst güvertede kaptan köşkünün ön bölümünde bulunan dinlenme bölümünde ise, bir spa havuza yer verilmiş.
Yeni 80 metre uzunluğundaki Bilgin süperyatı tamamıyla LY3 uyumlu olacak. Mart ayında üretimi başlayan süperyatın, 2019 yılında yat sahibine teslim edilmesi bekleniyor. Süperyatın tahminen maksimum 18 knot hıza erişebileceği hesaplanıyor. Daha önceden açıklanan bilgilere göre, süperyatta bir çift MTU16V 4000 M63R motor kullanılacak. 

Bilgin-263-2

Üretimdeki Bilgin 263, Bilgin Yachts tersanesinde bugüne kadar üretilmiş, Unique Yacht Design ve Özgün Yacht Design imzalı en büyük süperyat olan Bilgin 48’in nerede ise iki katı büyüklüğünde olacak. Bilgin 263 tamamlandığında ise, bu yıl içinde tamamlanan 49,9 metre uzunluğundaki Dusur süperyatının sahip olduğu amiral gemisi unvanını da elinden alacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

HELAL OLSUN!

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder