Satılık Tekneler

Benetti’nin Yeni Serisi - Benetti Now
07.10.2016 Benetti’nin Yeni Serisi - Benetti Now İtalyan yat üreticisi Benetti, Monaco Yacht Show’da yeni süperyat serisini duyurdu. Yeni proje, Benetti’nin gelecekteki marka ve değişiminin enerjisini yansıtıyor. Tersanenin kendi tasarım ofisinin mimarı Stefano Natucci ve İngiliz tasarım stüdyosu Redman Whiteley Dixon ile beraber geliştirdikleri yeni seri süperyatlarda, Benetti kısaltılmış üretim süresi ve modern standartlarda denizci özelliklerde benzersiz bir yat sunmayı hedefliyor. 

 B240

Ünlü üretici, Viareggio’daki tesislerinde yarı sipariş üzerine süperyat üretimi konusunda çalışmalar yaparak, iç dekorasyonda lüks modacıların elinden çıkan özgün yaşam tarzını seri üretim yatlarında sunuyordu.

Benetti Now

Benetti Now serisi ile de, aynı çalışma yöntimini Livorno’daki tesislerinde iki büyük fark ile uygulamaya başlayacak. İlki bu özelliğin 50 metre üstündeki yatlara uygulanacak olması. Teknik ve finansal açıdan baktığımızda, çok karmaşık bir proses olarak uluslararası yat üretimi sektöründe bu uygulama devrim niteliğinde girişim. Tamamen sipariş üzerinde yat üretimi ile karşılaştırıldığında, işler ve maliyetlerde büyük değişimler olacaktır. Benetti Now serisi ile tersane, yeni bir iş modelini de tanıttı. Buna göre, zaman ve bütçenin yanı sıra bu yapı ile, dünyanın her yerindeki müşterilerin ve brokerlerin ihtiyaçları karşılanabilecek.

Benetti Now2

Hedef, işleri karmaşıklıktan çıkartmak, 50 metre üstü süperyatların siparişinde karşılaşılan olası düşünce ve ihtiyaçları basitleştirmek. Sonucunda da hayallere daha kısa sürede anahtar teslim çözüm üretmek.

Benetti Now3

Viareggio’daki Benetti genel merkezinde yeni sisteme, “Akıllı Sistem Sipariş Serisi” (“Smart-Designed Custom Series”) ismi verildi. Benetti Now serisi süperyatların uzunluğu 500 metreden başlayacak, çelik ve alüminyum malzemelerden Livorno tersanesinde üretilecek. B164 (50 metre), B192 (58,6 metre), B214 (65 metre) ve B240 (73 metre) şeklinde dört model olacak.

Benetti Now4

Benetti Now serisi, mutlak bir yeniliği ile birlikte gelenekselliğin önemini, geçmişteki başarıları ve marka bilinirliğini temsil ediyor. Tasarımcı Stefano Natucci’nin seçilmesi de tesadüf değil, çünkü onun tasarımları tersanenin parlak geçmişinde önemli rol oynamıştır.

Benetti Now5

Tasarımcı Stefano Natucci yeni seri ile ilgili olarak; “Benetti Now tasarımında ben istediğim gibi hareket ettim ve Benetti projeyi olduğu gibi aldı. Esasında birlikte çalışarak, aynı hedefe ulaşmak için daha başlangıçtan proje çizimindeki son kalem darbesine kadar iyi bir işbirliği sağladık. Başarılı tasarım olduğunu söylüyoruz çünkü, pazarın ihtiyaçlarına en iyi yanıt verecek bir model. Çok temiz ve dolambaçsız bir tarzı var. Her zaman kompaktlık, kayan çizgiler ve hacimlerin doğru dağıtılması konuları üzerinde çalıştım. Eğer boş alanlar doğru yerlerde ise yat harika olur. Değişim yapmayı çok seviyorum fakat, bu dört yatı yeniden tasarlayacak olsaydım, yine aynılarını bire bir yapardım.” dedi.

Benetti Now serisinden iki yeni gövdenin inşasına gelecek ay başlanıyor. Biri 500 gros ton altında olacak olan 50 metre model, diğeri ise 65 metre modeli.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.