Satılık Tekneler

Benetti’den Yeni Motoryat - Incontatto
26.02.2015 Benetti’den Yeni Motoryat - Incontatto
Yeni motoryat Incontatto ile ilgili olarak çok detaylı bilgiler bulunmamakla birlikte, yatın gövde numarasının BK003 veya BK004 olduğu tahmin edilmekte. Benetti yeni motoryatı Incontatto’yu, bir Benetti Tradition Supreme serisi ürünü olarak denize indirdi.

Benetti’den Yeni Motoryat - Incontatto

Yeni motoryat, Benetti’nin Viareggio bölgesindeki tersanesinde 16 Şubat günü denize indirildi. Benetti Tradition Supreme serisi pek çok özelliğe sahip. 3 güvertesi ve güneşlenme güvertesi de bulunan motoryat Incontatto’nun tasarımını Stefano Righini yaptı. 

Benetti Tradition Supreme serisi yatlar, Benetti’nin uzun yol deplasman yatlarının, giriş seviyesi yatlarını oluşturuyor. Serinin ilk ürünleri geçtiğimiz yıl Eylül 2014’te Cannes Boat Show’da tanıtılmıştı. Ancak o tarihte, Benetti yaptığı sözleşmesindeki gizlilik maddesi nedeniyle motoryat ın ne zaman denize indirileceği, boyutları ve gövde numarası açıklanmamıştı.

Benetti’den Yeni Motoryat - Incontatto-1

Motoryat Incontatto 2015 yılının hemen başında denilebilecek şekilde denize indirildiğinde, süperyatın üzerindeki gizlilik perdesi aralandı. Denize indirilen Benetti Tradition Supreme serisinin yeni ürünü Incontatto 108’ tam boya sahip. Modern tasarımı, sahip olduğu pek çok fonksiyonları ve ilgi çekici özellikleri ile motoryat Incontatto kendinden fazlasıyla söz ettirecek. Incontatto’nun en çok söz ettireceği benzersiz özelliği ise 108 feet boyundaki bir yatta 3 güvertenin bulunması olacaktır. Bu yeni yerleşim planı sayesinde motoryatta ilave konfor sağlanırken, daha fazla mahremiyet elde edilecektir.

Lüks yat Incontatto’nu dış tasarımını yapan Stefano Righini, motoryatta övünülecek bir güneşlenme güvertesi ile harika bir jakuzi spa’ya yer verdikten sonra; bir yemek masası ile açık havada yemek keyfini sunarken, bu alana bir de dinlenme bölümü eklemiş.

Benetti’den Yeni Motoryat - Incontatto-2

En üst güvertede bir gökyüzü salonu bulunuyor, salonun üç tarafı geniş pencereler ile çevrelenmiş. Dış salon ve dış alanlar farklı yerleşimlere sahip olsalar da, geniş kayan kapılar ile birbirlerine bağlanmışlar. 

Incontatto motoryatının ana güvertesinde tasarım kendine özgün bir yerleşimde, geleneksel yemek masası ile ana salon bütünleştirilmiş. Bu farklı yerleşim sonrasında büyük bir açık alan elde edilmiş. Bu alanda bir oturma grubu ile bar alanı yer alıyor. Salona fazlasıyla doğal ışık alınıyor, bu da Benetti’nin yeni Incontatto motoryatının bir başka karakteristik özelliği.

Incontatto'da konukların ağırlanması için, dört VIP kamara ve yat sahibinin bir özel apartman dairesi denilebilecek süiti bulunuyor.  Incontatto 10 konuğuna mükemmel ev sahipliği yapmak için hazırlanmış. Yat sahibinin süiti motoryatın ana güvertesinde konumlandırılmış. Konukların yanı sıra 6 profesyonel mürettebat için konaklama imkanı sağlanmış.

Benetti’den Yeni Motoryat - Incontatto-3

Motoryatta ilave konfor için yer verilen özelliklerden biri de CMC Marine elektrikli dengeleyici. Geleneksel sistemler ile karşılaştırıldığında elektrikli dengeleyici hem daha sessiz, hem daha fonksiyonel, hem de elektrikli olması nedeniyle daha az bakım gerektiriyor.

Teknik verileri yavaş yavaş basına sızmaya başlayan motoryatın tam boyu 32,98 metre ve genişliği 7,25 metre bilgisi, en son ulaşılan veri. İki adet 735 kW motor ile donatılan Incontatto maksimum hızı 13,5 knot ve seyir hızı olarak 11 knot veriliyor. 


http://www.benettiyachts.it/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder