Satılık Tekneler

Benetti Vivace 125
02.09.2015 Benetti Vivace 125
İtalyan yat üreticisi Benetti, son ürünlerinden biri olan Benetti Vivace 125 süperyatının son hazırlıklarını tamamlıyor.

Benetti-Vivace-125

Uzunluğu 38,1 metre olan karbon ve kompozit yarı geniş gövdeli Benetti Vivace 125, üç gövdeli ve bir güneşlenme güvertesi bulunuyor. Stefano Righini tarafından tasarlanan F125, sportif dış görünüme ve çok miktarda geniş pencerelere sahip. Ancak, süperyatı benzerlerinden ayırmaya yarayan en önemli özelliği, geniş merkezi tasarım unsurunu teşkil eden yanal görünümü. Bu görünüme üst güverteye çıkan merdivenler farklı bir tarz eklemiş.

Benetti-Vivace-125-1

Benetti Vivace 125 süperyatının iç düzeninde, 8 konuk için 4 misafir kamarası süit şeklinde düzenlenmiş. Ayrıca yat sahibinin süiti ise, ana güvertenin ön bölümünde yatın tüm genişliğini kullanacak şekilde konumlandırılmış. Benetti Vivace 125 süperyatında, 8 mürettebat için konaklama imkanı da unutulmamış.

Benetti-Vivace-125-2

İtalyan yat üreticisi Benetti, şimdi de yaklaşan 38. Cannes Yachting Festivali için son hazırlıklarını bitirmeye çalışıyor. 142 yıllık ünlü tersane festival süresince tanıtacağı; festivalin en büyük boy yatından birisi olan, tersanenin amiral gemisi, hızlı deplasman sınıfı Benetti Veloce 140 süperyatının yanı sıra, Benetti Vivace 125 süperyatını da deniz severlerle buluşturacak. Benetti Veloce 140 süperyatının küçük kardeşi Benetti Vivace 125 adını, 125 foot olan uzunluğundan alıyor. İtalya’nın Viareggio kentindeki Benetti tersanelerinde üretilen Benetti Vivace 125 süperyatının geliştirilmesinde, tasarımcısı Stefano Righini kompozit ve karbon gövde üzerinde çalışırken, Rolls-Royce ile birlikte çalışıldı. Yeni karbon Azipull 65C pod motor tamamen bu yata özel olarak geliştirildi. 

Benetti-Vivace-125-3

Benetti tersaneleri yeni Benetti Vivace 125 ile öncelikle dalga delici, topuz burunlu, hibrid bir gövde sayesinde motor performansını maksimize etmeye çalıştı. Melez gövde sayesinde, süperyat hıza bağlı olarak deplasman veya su üstünde kayabilme özellikleri edinmiş oldu. Hepsinin sonrasında da Benetti Vivace 125, ya 22 knot hıza çıkabiliyor ya da 12 knot hız ile 1.250 deniz mili menzile erişebiliyor.

Benetti-Vivace-125-4

Büyük yatay pencereler, yatın iç hacimlerinde denizin ve dış mekanların mükemmel şekilde içeriye taşınmasına hizmet ediyor. Ana güvertenin 27 foot genişliğini kullanan yat sahibi süiti, süperyatın burun bölümünde.

Benetti Vivace 125 süperyatını ilk kez, 8 - 13 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan, 38. Cannes Yachting Festivali'nde yakından görme imkanı elde edeceğiz.
 
www.benettiyachts.it

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.