Satılık Tekneler

Benetti Tersanesinden Haberler
27.11.2012
Ekim ve Kasım aylarında Benetti tersanesinde 3 yeni motoryat ile ilgili haberler öne çıkıyor: 63m FB265, Tradition Supreme 108 ve tersanenin ürettiği altıncı Benetti Delfino 93 ‘Zaphira’.

63m FB265

Benetti Tersanesinden Haberler

 
Livorno’daki tersanede yapımı süren bu 63 metrelik (207ft) Megayat ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında tersanenin donatım alanına taşınırken görüldü.  Bundan sonra 2014’te suya indirilene kadar görülemeyecek.  Gövdesi saç ve üst yapısı alüminyum olan bu dev Benetti’nin kendi tasarım ekibi tarafından hayata geçirildi ve ünlü yat üreticisinin halihazırda üretmekte olduğu ikinci en büyük megayat olma özelliğini taşıyor (en büyüğü 2015 yazında tamamlanması planlanan FB262, 90 metre (295ft) uzunluğunda bir megayat).  Bu yeni tasarım ilave bir güverteye sahip olmakla beraber ‘Nataly’ (FB252) ile benzerlik taşıyor.  Teknenin iç alanı 4 kattan oluşuyor ve gücünü aldığı çift Caterpillar motor ile 16.5 knot maksimum hıza ve 16 knot seyir hızına sahip olması bekleniyor.


Tradition Supreme 108

Benetti Tersanesinden Haberler

Yakın zamanda tersanenin donatım alanına çekilen yeni Tradition Supreme 108 yat üreticisinin başarılı modeli Tradition 105’in yolundan giderek tasarlanmış.  Stefano Righini tarafından tasarlanan 32.98 metrelik (108ft) Tradition 108 kompozit malzemeden üretilmiş, ve Benetti Class ürün gamının tarihinde ilk kez üst güvertesi, roll-barı ve tavanı da fiber-karbon kompozit malzeme kullanılarak üretilmiş.  Bu da teknenin çok daha hafif ve daha güçlü bir güverte yapısına sahip olmasını sağlıyor.  
Üst bölümde tekne sahibi için tasarlanmış bir suit ve alt bölümde yer alan 4 misafir kamarası teknede 10 kişinin rahatça konaklamasını sağlıyor.  Tüm Benetti yatlarında olduğu gibi iç alanların tasarımı isteğe göre şekillendirilebiliyor.  Tekne gücünü çift MAN motordan alıyor ve 13.5 knot maksimum hıza ve 12.5 knot seyir hızına sahip.  Bu ilk Supreme 108 2013 yılının Ekim ayında teslim edilecek.


Benetti Delfino 93 'Zaphira'

Benetti Tersanesinden Haberler

Üretilen beşinci Benetti Delfino 93 olan ‘Zaphira’ Ekim ayında suya indirildi.  Tekne muhteşem mavi gövdesi ve tekne sahibi tarafından tasarlanan isim plakası ile kolayca ayırdedilebiliyor.  Dış hatları Stephano Righini tarafından tasarlanan tekne yarı-deplasman kompozit gövdeye sahip, 28.5 metre (93ft) uzunluğunda ve 7 metre (23ft) eninde.
Zaphira dört misafir kamarası ve yat sahibine ait bir suit ile 12 misafiri rahatlıkla ağırlayabiliyor.  Çift Caterpillar motor tekneye 14 knot maksimum hız, 13 knot seyir hızı ve 12 knot hızla 1500 mil menzil sağlıyor.  Tekne 2012 sonunda teslim edilecek.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.