Satılık Tekneler

Benetti 140 Veloce
26.10.2014 Benetti 140 Veloce

Yeni Benetti 140 Veloce, ‘Benetti Class Fast Displacement’ serisinin en yeni üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Benzersiz bir kişiliğe sahip olan yeni motoryat, gövde ve itiş sistemleri alanlarında büyük yeniliklerle piyasada. Pierluigi Ausonio Naval Architecture stüdyosu tarafından tasarlanan yeni nesil D2P gövdesi, Azimut-Benetti araştırma ve geliştirme merkezi tarafından geliştirildi. Bu yeni nesil gövdenin en dikkat çeken avantajlarından biri; 12 knot seyir süratinde ortaya koyduğu müthiş enerji tasarrufu ve tabiki 20 knot üzeri seyirlerde yüksek konfordan ödün vermemesi.

Yarı-özel yapım olan Benetti 140 Veloce’nin ilk gövdesi, daha öncesinde de Azimut-Benetti müşterisi bir yat sahibi için üretildi. İç mekanı sahibinin istekleri doğrultusunda neredeyse tamamen özel olarak tasarlandı. İç mekanda kullanılan her türlü detay, sahibinin ihtiyaçlarına göre şekillendirildi.

Veloce 140’ın dış tasarımı ve konsepti Stefano Righini’nin eseri. İç tasarımda emeği geçen firma ise İngiliz RWD yani Redman Whiteley Dixon.

İç mekanda genellikle açık gri Tay ve Tabu ahşaplar kullanıldı. Diğer dekoratif unsurlar ise gümüş lake bitişler, alkantara tavan ve beyaz lake ile benzersiz atmosferin parçaları olarak öne çıkıyor. Mobilyalar Minotti, lambalar Flos ve diğer dekorasyon Gessi markaları tarafından yapıldı.

Benetti 140 Veloce, yüksek teknolojisini çift MTU 3500 beygir makinelerle taçlandırıyor. Ek olarak CMC Marine’in elektrikli fin stabilizör sistemleri de yer alıyor.


Teknik özellikleri:

LOA - 42 m (137.9ft)

Beam - 8.5 m

Draft - 2.3 m

Displacement - 276 t full load

Fuel Capacity - 35000 l

Water Capacity - 4000 l

Accommodation - 12 guests in 6 cabins, 8 crew in 4 cabins 

Engines - 2 x MTU 12V4000 M93L 3500hp

Propulsion - line shaft

Speed - 21 knots max, , 16 knots cruise, 12 knots economic cruise

Range - 500 nm at 16 knots, 1250 nm at 12 knots

Hull Shape - D2P Displacement to Planning form

Project - Stefano Righini lines, Pierluigi Ausonio hull shape Redman Whiteley Dixon interior, Joao Armentano decor

Certification - RINA C Hull Mach Ywww.benettiyachts.it
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder