Satılık Tekneler

Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı
19.11.2014 Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı
Üç ay süren dekorasyon sürecinde 2005 yapımı Benetti – Galaxy yepyeni bir görünüme kavuştu. Orijinal salon ve yemek odası bölümlerinin büyüklüklerine müdahale edilmedi. 56 metre boyundaki motoryat, Monaco Marine tesislerinde yeni sahibinin istekleri doğrultusunda, çağdaş bir görünüm ile Charter pazarı için cazip hale getirildi.

Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı

Galaxy motoryatı, İtalyan yat üretici Benetti tarafından şık ve gösterişli olarak inşa edildi. Çelik gövde üstünde alüminyum bir güverte yer alıyor. Bu etkileyici görünüme sahip yat 56 metre uzunluğunda ve 12 konuğa kadar ağırlayabilme kapasitesine sahip. 

Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı

Charter pazarına farklı bir ürün sunulması amacıyla, Benetti – Galaxy yeni sahibi tarafından 2013 sonunda satın alındı. İlk başta bu kadarı düşünülmediği için, yeniden dekorasyon çok fazla önemsenmemişti. Yatın yeni sahibi pek çok broker satın almacının ilk başta yaptığı gibi; bazı kumaşları değiştirmek, pencereleri elden geçirmek ve mobilyaları yenilemek arzusundaydı. Ancak işin içine ekibi ve danışmanları ile girdiklerinde, değişecekler ve yapılacak işler listesi büyüdü. Yaklaşık 11 hafta; ses ve görüntü sistemlerinin güncellenmesi, aydınlatma ve armatür değişimleri için harcandı. Farklı çizgilerin en önemlilerinden biri, salondaki beyaz oniks barın arkadan aydınlatması. Orijinal Galaxy’de burada bir piyano duruyordu.Yeni barda fazlasıyla büyük denebilecek bir şampanya soğutucu ve yiyeceklerinde depolanacağı dolaplar mevcut.

Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı
Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı

Stirling & Co. firması yeni Galaxy’nin orijinal dekorunu teşkil eden maple, ceviz, tik ve beyaz lake ile birlikte minimalist görünümünün tasarım ofisi olarak görevlendirildi. Yatın sahibi kendi tasarım şefini de tasarım ekibinin koordinasyonu ile görevlendirerek, bazı minimalist dekorasyon unsurların yalın görünümden uzaklaşarak, istedikleri şekilde farklı tatlara ulaşmasını sağladı. 

Tasarım ekibi az önce ifade ettiğimiz gibi oniks gibi farklı malzemeler önerdiler. Resmi yemek odası da aynı salon gibi bir etki yapıyordu. İleride siyah bir duvar, pelesenk olmuş paslanmaz çelik, gül ağacı gibi zengin görünümlü ahşap yemek masası. Galaxy’nin kumaş ve halılarında hatta aksesuarlarında bile solgun renkler seçilmişti.

Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı 

Yeni Galaxy’de ise skylounge bir sinema/medya odası olarak tasarlandı, koltuklar konukların rahatı için düşünüldü. 80 inç televizyon karşısına deri koltuklar konuldu. Surround ses sistemi ile sinema keyfini tamamlanıyor. Televizyon kullanılmak istenilmediğinde kabin arkasında gizleniyor.

Tabii ki, Galaxy’de her şey tamamıyla değişmedi. Örneğin arka bölümdeki yemek masası. Orijinal Galaxy’deki masa, yerden tavana kadar olan kavisli kapıları, kayar cam bölme aynen korundu. Yolculuklarda halen pek çok konuk açık havada yemeğe tercih ettiği için bu alan büyük bir avantaj.

 Benetti – Galaxy Yeniden Yaratıldı

Ana kamaranın kademeli yapısı da aynen korundu. Üst bölüm dolaplar ve hazırlanma için ayrıldı. Bu bölüm istenildiğinde bir özel sinema salonuna da dönüşebiliyor. Ana kamaradaki yükseltilmiş King Size yatak sayesinde, her iki pencereden muhteşem deniz manzarasının izlenmesi sağlanmış. 10,5 metre uzunluğundaki burun bölmesine doğru bazı yapısal değişiklikler yapılarak, daha büyük oda havası elde edilmeye çalışıldı. Bir başka değişim ise Galaxy logosu; arkadan aydınlatmalı cam üzerinde, bu büyük süitin girişinde yere işlendi.
Teknik sistemlerde, navigasyonda ve iletişim cihazlarında, konukların fazla dikkatini çekmeyecek pek çok yenilik yapıldı. Özellikle charter müşterilerinin ilgisini çekecek olan deniz aletleri, yeni kondisyon ekipmanları olacaktır. 

Konukların fazla dikkatini çekmeyecek

Yenilenmiş Benetti – Galaxy kendisini konforlu bir deniz yolcuğunda; artistler, jet sosyete mensupları veya onlar gibi hissetmek isteyenlere hizmete hazır. Tabii ki, bu büyük lüks yatta 15 personel, konuklarının ihtiyaçlarını karşılayacak. Yenilenmiş yatın brokerlığını Burgess yapıyor.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder