Satılık Tekneler

Ben Ainslie 35. America’s Cup’ta İngilizlere kaptanlık edecek
17.10.2014 Ben Ainslie 35. America’s Cup’ta İngilizlere kaptanlık edecek

Dört kez Olimpik altın madalyalı efsanevi yelkenci Sir Ben Ainslie, 35. America’s Cup’ta İngiliz ekibinin başında yer alacak.

Ben Ainslie

Geçtiğimiz yıl Oracle Team USA ile America’s Cup’ı kazanan Sir Ben Ainslie, 35. America’s Cup’ta başında olacağı İngiliz ekibinin merkezini Portsmouth olarak belirledi. 37 yaşındaki ‘Sir’ ünvanlı yelkenci Ben Ainslie, dört defa Olimpiyatlar’da altın madalya kazanarak tarihe geçmiş bir sporcu olarak İngiltere’de efsane olarak görülüyor.

Ekibin merkezinin Portsmouth’ta yer alması ise Ainslie tarafından uygun görüldü. Ainslie, ‘Takımın merkezinin Portsmouth’ta yer almasını özellikle istedik çünkü burası yarışmak ve antrenman yapmak için benzersiz bir yer. Konu hakkında yerel halk ile de görüştük ve onlarında ciddi anlamda desteğini aldık. Bu bizim için çok önemli.’dedi.

America's Cup Team Oracle

Kısaca America’s Cup:

America’s Cup ilk defa 1851’de İngiltere’nin Wight adasında gerçekleşti ve aynı organizasyon hala devam etmekte. Yarış tarihinin ilk galibi Birleşik Devletler’den America isimli yat idi.

Şimdiye kadar hiçbir İngiliz ekibi bu kupayı kazanmayı başaramadı.

America’s Cup, borda-bordaya, match racing şeklinde yarışılan bir organizasyon.

America’s Cup her üç ile beş yılda bir gerçekleşiyor.

America’s Cup’ın bir sonraki ayağının kurallarını ve yerini kazanan takım belirliyor.

America’s Cup’ın son galibi olan Oracle Team USA, bir sonraki organizasyonun formatını çizdi. Eleme turları 2015’te başlayacak, finaller ise 2017’de gerçekleşecek.


http://www.bbc.com/sport/0/sailing/29616073 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.