Satılık Tekneler

BD56 Hibrit Yelkenli
03.02.2016 BD56 Hibrit Yelkenli
İspanyol Tersane BD Yachts, yelkenli veya motoryat arasında sıkışıp kalmış tekne tutkunlarının tüm arzularını gerçekleştirecek, “Denizlerin SUV” aracı denilebilecek, lüks, orijinal ve hepsini bir arada sunan yelkenli BD56'yı tanıttı. Bu yeni SUV yelkenlide, hem yelkenli hem de motoryatın tüm avantajları bir arada toplanmış durumda. 

BD56-Hibrit-Yelkenli

BD YachtsBD56 yelkenlisini, uzun yıllardır lüks megayatlar ve yüksek performanslı yarış yelkenlileri inşasından edindiği, yat sahiplerinin beklentileri üzerindeki büyük tecrübe ve bilgi birikimi ile, her türlü engeli ortadan kaldıracak şekilde geliştirmiş. 

BD56-Hibrit-Yelkenli -2

2009 yılında, MYDA (Millenium Yacht Design Award) Milenyum Yat Tasarım Ödülünü 4,5 metrelik 16.66 ile kazanan BD Yachts tersanesi, tamamen cam kaplı üst yapısı ile uyum sağlayan, mükemmel akıcı ve yüksek performanslı sportif havasına ilaveten, özgün stilini de vurguluyor.

BD56-Hibrit-Yelkenli -3

BD Yachts tersanesinin bir başka konsantrasyonu ise, küçük ama süper lüks terzi titizliğinde hazırlanmış, yat sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan tekneleri üretmek. Volvo Ocean Race ve America's Cup yarışlarına katılan yelkenliler için geliştirilen teknoloji ve malzemeleri kullanacak olan BD56 yelkenli projesinde, denizde farklı şekilde seyir yapmak arzusundaki yelkenli tutkunlarının duygularını tatmin ederken, konfor, lüks ve motoryatların sahip oldukları hızdan da taviz verilmeyecek.

BD56-Hibrit-Yelkenli -4
BD56-Hibrit-Yelkenli -5 BD56-Hibrit-Yelkenli -6

Vinlester reçine vakum teknolojisi ile üretilecek olan BD56’nın hareketli salması, 3,5 metre ile 2,1 metre arası derinlikte karbon fiber direği ve otomatik toplanabilir yelkenleri olacak. BD56, yelken planı, gövde şekli ve en son yazılım çözümleri ile optimize edilmesi sayesinde, mükemmel hız kapasitesine sahip ve en zorlu yarışçıların ihtiyaçlarını bile karşılamaya yeterli. Güverte düzeni, temiz ve ergonomik çift dümen tüm kontrolleri bir araya getirilmiş, böylece ekip çalışması hafifletilmiş ve tüm misafirlerin güvenliği garanti altına alınmış.

BD56-Hibrit-Yelkenli -7

Eğer yeteri kadar rüzgar yoksa ya da bir fırtına çıkıp hızla kıyıya geri dönmek gerekiyorsa, BD56 çok hızlı bir motoryata dönüşebiliyor. 21 knot hız altında güvenli ve konforlu bir seyir sunan BD56’nın iki adet dıştan takma motoru, sadece denizde performansını arttırmak için değil, iç düzenin de genişlemesini sağlıyor.İspanya’nın Barselona kentinde faaliyetlerini sürdüren BD Yachts’ın yeni projesi BD56, çevre dostu oluşu, kolay kullanım özellikleri, geniş, konforlu yapısı ile çok ilgi çekecek yelkenli bir hibrit yat. Herkesi mutlu edecek çok yönlü, kişiselleştirilebilen, beş yıllık garantisi ile müşteri memnuniyeti sağlayacak yüksek kaliteli malzemeler ile, son teknolojiyi kullanan BD56 melez yatı, pazarda yeni bir trend oluşturacaktır.
 
www.bdyachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder